F1.sk F1.sk

Whiting odmieta kritiku nového asfaltu na ruskom štartovom rošte
zdroj: TASR/AP

Whiting odmieta kritiku nového asfaltu na ruskom štartovom rošte

Pred štartom Veľkej ceny Ruska sa veľa diskutovalo o nešťastne vyasfaltovanom štartovom rošte. Prví traja pretekári stáli na novom a tmavšom asfalte, pričom tretí Sebastian Vettel sa tam pomestil len tesne.

Špekulovalo sa o tom, ktorý asfalt bude ponúkať lepší grip a keďže v F1 ide aj o absolútne maličkosti, bola z toho pomerne veľká kauza. Riaditeľ pretekov Charlie Whiting sa však len pousmial.

"Neboli žiadne kontroverzie," povedal na brífingu po skončení pretekov. "A téma z toho bola len preto, lebo človeku to okamžite padlo do oka."

Tmavší asfalt by v konečnom dôsledku mohol mať vyššiu teplotu a mohol by sa postarať o rozdiel. Whiting však akékoľvek úvahy odmietol: "Nemali sme žiadne dôkazy o tom, že úroveň gripu by mala byť iná. Keď chvíľku zapršalo, tak sme si všimli len to, že nový povrch presychal o niečo pomalšie. Ale to bolo všetko."

"Keď bolo v tejto časti trate potrebné niečo vylepšiť, chceli by sme veľa, ak by sme žiadali položenie asfaltu na celých 250 metrov. Potrebovali ho len na pätnástich..." dodal Charlie Whiting.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rusko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac