F1.sk F1.sk

Hamilton navrhuje, aby sa v Soči jazdilo v opačnom smere
zdroj: Pirelli Motorsport

Hamilton navrhuje, aby sa v Soči jazdilo v opačnom smere

Lewis Hamilton nie je s okruhom v Soči príliš spokojný. Roky, počas ktorých sa tam súťažilo, ukázali, že predbiehanie je takmer nemožné. Okruh je postavený tak, že súčasné monoposty sa nevedia nalepiť jeden na druhého a dokonca sa nevedia k sebe ani priblížiť, takže sotva využívajú DRS.

"Tu v Soči je to skutočne nádherné miesto," povedal líder priebežného majstrovského poradia Lewis Hamilton, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Po stránke jedného kola, keď ste na trati sám za seba, tak je to super. Ale pre pretekársky šport tento okruh nie je dobrý."

"Je tu skutočne dlhá rovinka a okruh je postavený tak, že prvé dva sektory sú dosť rýchle. V tom poslednom sú potom zadné pneumatiky také horúce, že iné auto nie je možné nasledovať. Dokonca sa k súperovi neviete ani len priblížiť..."

"Aj preto som hovoril, že by okruh mali celkom otočiť. Mali by sme jazdiť v opačnom smere, takže najskôr by sme mali pomalú pasáž a potom rýchle pasáže. Neviem, či by to niečo zmenilo, ale okruh by mali nejako zmeniť, aby sa tu lepšie pretekalo," zdôraznil Hamilton.

Okruh v Soči je postavený v olympijskom parku a jeho návrhári nemali príliš na výber. Hamilton mal okrem toho aj iný nápad: "Charliemu som hovoril, či by aktivačný bod DRS nemohol dať o niečo skôr. Takto by sa možno predbiehalo lepšie."

"V Soči potrebujete byť na manéver o 1,4 sekundy rýchlejší ako auto pred vami... ale keď s niekým bojujete, tak nie ste o toľko rýchlejší. Sú aj okruhy, kde je táto delta omnoho menšia," skonštatoval Lewis Hamilton.

Riaditeľ pretekov Charlie Whiting si žiadosť o zmenu zóny DRS vypočul, ale bolo príliš neskoro. "Nevieme to spraviť len tak za noc. Existuje mnoho systémov, ktoré treba zmeniť," vysvetlil na svojom brífingu po pretekoch. "Ale pochopiteľne zvážime, či to budeme môcť spraviť pre budúci rok."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rusko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac