F1.sk F1.sk

Horner chváli Verstappena: Jazdil ako veterán
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner chváli Verstappena: Jazdil ako veterán

Christian Horner bol nadšený z toho, čo Max Verstappen predvádzal po štarte Veľkej ceny Ruska. Mal tvrdšie pneumatiky ako mnohí pretekári okolo neho, ale aj tak si z nimi robil doslova čo chcel.

Na štartovom rošte mu patrilo devätnáste miesto, po prvom kole bol trinásty a po ôsmom už piaty. Následne svoj stint mimoriadne natiahol a počas 24 kôl sme ho dokonca registrovali vo vedení pretekov. Potom však musel prísť do boxov a padol na konečné piate miesto.

"Boli mega," povedal Horner, ktorého slová cituje Autosport, o úvodných kolách Verstappena. "Bolo to na jeho 21. narodeniny, ale jazdil ako veterán. V ôsmom kole bol už piaty. Boli to jedny z najúžasnejších úvodných kôl, aké som za dlhú dobu videl."

Podľa Angličana bol Verstappen veľmi dôsledný a rozhodný. "Napokon to vyzeralo ako štart nejakých mokrých pretekov, pretože on autá predbiehal zvnútra i zvonku, robil tak veľmi, veľmi rýchlo a efektívne."

"Odjazdil už niekoľko skvelých pretekov, ale v týchto musel poriadne útočiť. Nuž a potom od devätnásteho kola až do 42. viedol. Pneumatiky si kontroloval mimoriadne dobre, len škoda, že sme museli prísť do boxov."

"Pohrávali sme sa aj s myšlienkou, že na trati ostaneme ešte dlhšie, ale bol na limite degradovania gúm. Hlásil, že už pomaly odchádzajú. Pri softoch je to tak, že potom môžu celkom odrazu výkonnostne padnúť," vysvetľoval ďalej Christian Horner. "Cítili sme, že už potrebujeme zastať a ak by v posledných desiatich kolách vyšlo safety car, boli by sme vo veľmi dobrej situácii. Ale bohužiaľ, nestalo sa tak..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rusko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac