F1.sk F1.sk

Leclerc v Rusku opäť zažiaril: Boli to úžasné preteky (VIDEO)
zdroj: Sauber

Leclerc v Rusku opäť zažiaril: Boli to úžasné preteky (VIDEO)

Charles Leclerc podal na Veľkej cene Ruska ďalší parádny výkon. Po štarte bol šiesty, následne pekne predbehol Kevina Magnussena a až do okamihu, ako sa pred neho prehnali rýchli pretekári Red Bullu, si držal piate miesto. Nakoniec skončil siedmy a bol najlepší zo zvyšku sveta, čo je solídna vizitka.

Svojho kolegu Marcusa Ericssona zdolal vo všetkých častiach kvalifikácie a rozdiel medzi nimi bol pravidelne markantný. A to bola na okruhu v Soči jeho absolútna premiéra. Kým totiž pôsobil v iných sériách, tak tie na tejto pomerne novej trati nejazdili. Poznal ju teda maximálne zo simulátora.

"Boli to úžasné preteky," komentoval Leclerc svoje vystúpenia. "Bolo veľmi fajn, že som veľmi rýchlo predstihol Estebana Ocona a Kevina Magnussena. Vedeli sme totiž, že na tejto trati bude predbiehanie veľmi ťažké."

"Keď som sa dostal pred nich, mal som vďaka tomu obrovskú výhodu. Okamžite za mnou začali strácať, nedokázali ma nasledovať a bolo to fajn. Pre nás to napokon boli skvelé preteky," skonštatoval Monačan.

Charles Leclerc realizoval manéver na Magnussena v tretej zákrute, kde sa to príliš nečakalo. Neskôr sa ním akoby na diaľku inšpiroval aj Lewis Hamilton, ktorý na tomto mieste predstihol Sebastiana Vettela.

"Nikdy som tu nesúťažil, ale bol to parádny manéver," usmieval sa Charles Leclerc. "Kevin bol férový, čo bolo takisto fajn. Bolo to na limite, ale prebehlo to dobre."

Leclerc bodoval siedmykrát v priebehu aktuálnej sezóny a na svojom konte má už 21 bodov. Medzi jednotlivcami je na pätnástom mieste, Sauberu chýbajú na ôsme Toro Rosso ešte tri bodíky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Magazín

Pozri viac