F1.sk F1.sk

Bottas zaznamenal najrýchlejšie kolo aj so šetriacim režimom motora
zdroj: TASR/AP

Bottas zaznamenal najrýchlejšie kolo aj so šetriacim režimom motora

Malou náplasťou pre Valtteriho Bottasa bolo v nedeľu v Rusku aspoň najrýchlejšie kolo pretekov. Zaznamenal ho s časom 1:35,861s, pričom bol o 55 tisícin sekundy rýchlejší ako Lewis Hamilton a o 129 tisícin ako Sebastian Vettel.

Celkovo to však nič neznamenalo: prví traja sa do cieľa doviezli vo vláčiku a dosahovali v zásade rovnaké časy. To, že Bottasov vyskočil na prvé miesto, je možno do istej miery aj náhoda.

"Mal som aj šetriaci motorový režim," skonštatoval Bottas, ktorý tak potvrdil, že Mercedes vôbec nešiel naplno a hral to na istotu. 

V Soči sa v zásade nedá predbiehať a Vettel bol odkázaný len do pozície štatistu. Strieborní ho za sebou dokázali kontrolovať - podľa všetkého mali k dispozícii silnejšie auto, pretože pri opačnej situácii sa Hamilton pomerne rýchlo dostal pred Vettela.

"Na konci som mal pocit ako na výletnej jazde," pokračoval Fín. "Počas celého druhého stintu, ktorý som strávil za Lewisom, som mal k dispozícii aj omnoho vyššie tempo."

"Za najrýchlejšie kolo sa body nedávajú, ale sám viem, akú rýchlosť som počas víkendu mal a vedia to aj mnohí ďalší ľudia. To je pre mňa najhlavnejšie. Viem, že za rovnakých podmienok som mohol vyhrať," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac