F1.sk F1.sk

Pérez a Hamilton: Všetky nové okruhy by mali byť ako Baku
zdroj: Pirelli Motorsport

Pérez a Hamilton: Všetky nové okruhy by mali byť ako Baku

Okruh v ruskom Soči je často kritizovaný. Postavený je dosť nešťastne, pretože sa na ňom veľmi ťažko predbieha. Nuž a má mimoriadne zvláštny asfalt, ktorý pneumatikám nerobí žiadne problémy. Tým pádom je v zásade jasné, že sa vždy ide len na jedinú zastávku v boxoch.

"Všetky nové okruhy by mali vyzerať ako Baku," povedal vo štvrtok pretekár Force Indie Sergio Pérez. "V Baku sú to jednoducho dobré preteky, za čo vďačíme tomu, že sa tam dá predbiehať. Nuž a za predbiehanie zasa vďačíme veľmi dlhej rovinke."

Veľmi podobný názor má aj Lewis Hamilton. "Existuje dôvod, pre ktorý je Baku takú super-vzrušujúce i pre ktorý je Monako nudné, aj keď je to tam pekné divadlo. A existuje aj dôvod, pre ktorý máme skvelé preteky napríklad v Austine," zamyslel sa Angličan.

Podľa Hamiltona treba niečo spraviť a možno na rôzne preteky priniesť rôzne pneumatiky, resp. také, s ktorými sa dočkáme akcie: "Neexistuje dôvod, pre ktorý by sme nemohli mať viac takých parádnych víkendov ako napríklad v Baku."

"Soči síce má dlhú rovinku, ale po stránke predbiehania nie je dobré," vyjadril sa Lewis Hamilton. "Na to, aby ste niekoho predbehli, musíte byť o 1,5 alebo aspoň o 1,4 sekundy na kolo rýchlejší. Oni sem vždy prinesú gumy, s ktorými sa dá ísť ľahko na jednu zastávku - alebo také, s ktorými sa dajú odjazdiť celé preteky."

"Nemáme tu žiadnu degradáciu, takže medzi jednotlivými autami nikdy nebudeme mať rozdiel 1,4 alebo 1,5 sekundy," zdôraznil štvornásobný majster sveta.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk