F1.sk F1.sk

Pérez naďalej odmieta úmysel, aj keď "zvonku to tak asi vyzeralo"
zdroj: FOM/screenshot

Pérez naďalej odmieta úmysel, aj keď "zvonku to tak asi vyzeralo"

Na Veľkej cene Singapuru ukázal Sergio Pérez pomerne nevyberané spôsoby. V úvode pretekov vytlačil do múru svojho kolegu Estebana Ocona a neskôr bol tvrdý aj k Sergejovi Sirotkinovi. Časť fanúšikovskej obce ho obviňovala z úmyslu, ale on to všetko jednoznačne odmietal.

"Áno, pochopiteľne som to videl a podľa mňa to takto zvonku vyzeralo omnoho horšie," odpovedal na otázku Motorsport.com týkajúcu sa toho, či si pozrel záznam nehody so Sirotkinom. "Pri týchto zrkadlách je veľmi ťažké vidieť dozadu, takže som istým spôsobom stratil referenciu. Myslel som si, že som ho predstihol už v predchádzajúcej zákrute."

"V tej chvíli som už komunikoval vo vysielačke a nedobre som odhadol jeho pozíciu. Ešte pred vstupom do brzdnej zóny som sa mu pokúšal zavrieť dvere, ale bol veľmi blízko. Bola to moja chyba a dostal som trest, ktorý bol podľa mňa správny. Nemám k tomu viac čo povedať, ostáva mi len akceptovať chybu."

Všeobecne to vyzeralo tak, že Pérez bol z pobytu za Sirotkinom už poriadne frustrovaný a napokon v ňom vzkypela žlč. Riaditeľ pretekov Charlie Whiting nechcel veriť, že by to pretekár spravil úmyselne a tieto teórie sa pochopiteľne nepozdávali ani Mexičanovi: "Podľa mňa sú príliš uletené, ale zvonku to vyzeralo asi tak. Avšak zničil som si preteky a toto by som úmyselne nerobil."

"Predtým som sa Charliemu dosť sťažoval hlavne preto, lebo (Sirotkin) sa pri brzdení hýbal. Nebolo to ideálne, pretože týmto štýlom môžete zapríčiniť nehodu. S incidentom to však nič nemalo, pretože to už nebola jeho chyba. Bola to moja chyba. Ale áno, pri brzdení sa príliš hýbal," dodal Sergio Pérez.

Sergej Sirotkin si vraj pozrel "všetky záznamy z každého kola", ale na svojich počinoch nevidel nič zlé. "Ani raz som sa pri brzdení nepohol," obhajoval sa Rus na štvrtkovej tlačovke. "Nemôžeme miešať dve veci: v Singapure na vstupe do brzdných zón nejdete vždy priamou čiarou... Ja som svoju pozíciu po pretekoch úprimne vysvetľoval. Nespravil som nič zlé a naďalej to vnímam rovnako."

Inak v tom Sirotkin nechcel hľadať nič iné: "Každý si všimol len ten jeden incident, ale nikto by nemal zabúdať na to, že sme bojovali mnoho kôl a v danom kole už počas mnohých zákrut. Netreba tu nič zveličovať. Bol to tesný a tvrdý boj, ale veľmi férový a veľmi precízny."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk