F1.sk F1.sk

Marciello: Vandoorne vyhral nižšie kategórie, ale mal najlepšie auto
zdroj: McLaren

Marciello: Vandoorne vyhral nižšie kategórie, ale mal najlepšie auto

Raffaele Marciello bol dlho považovaný za veľký talent, ale podobne ako mnoho ďalších mladíkov, ani on sa nepresadil. Taliani to v poslednej dobe všeobecne akosi nezvládajú a z Formule 1 sa vytratili. V aktuálnom rozhovore sa zamyslel napríklad aj nad Stoffelom Vandoornom, ktorý bol považovaný za supertalent, ale s Fernandom Alonsom na body aktuálne prehráva 8:50.

"Vzhľadom na to, čo predvádza vo Formule 1, ťažko niečo povedať," odpovedal Marciello na otázku magazínu Formula Passion, či sme Vandoorna preceňovali. "Vyhral v nižších kategóriách, ale mal najlepšie auto. Ja som F3 takisto vyhral s najlepším autom a keď vyhráte takto, vždy existuje riziko, že budete považovaní za omnoho silnejšieho, ako v skutočnosti ste."

"Stroll s Premou takisto dominantne vyhral majstrovstvá F3, ale teraz už každý vie, že to nie je super-šampión. Nuž ale nemyslím si, že Stoffel je taký pomalý, ako ukazuje v tejto sezóne. Je to veľmi dobrý jazdec, ale možno nie je dosť dobrý pre Formulu 1."

Jazdeckú otázku aktuálne rieši Toro Rosso, kam sa podľa všetkého vráti Daniil Kvjat. Záujem vraj bol aj o Jeana-Érica Vergna, ktorý však ponuku talianskeho tímu sídliaceho vo Faenze odmietol.

"Často je to aj otázkou peňazí, k čomu treba prirátať aj skutočnosť, že nie veľa jazdcov má superlicenciu FIA. Za všetkým je veľké množstvo politiky a veľa marketingu," skonštatoval Marciello. "Ja si myslím, že jazdec by mal uvažovať o vybudovaní niečoho, čo je pre neho dobré z dlhodobého hľadiska. Ak by mi zajtra zavolal niekto z Toro Rosso, tak neviem aký význam by pre mňa malo odísť tam."

"To človek skôr riskuje zanechanie zlého dojmu tak, ako Hartley, ktorý je dvojnásobným šampiónom WEC. Nemôžete myslieť len na ten rok alebo dva, ktoré strávite v F1, ale aj na to, čo budete robiť potom. Je jasné, že súťaženie v F1 je najlepší spôsob pre preukázanie vašich schopností, ale len jedna či dve sezóny nemajú zmysel, ak vám to nepomôže postaviť solídnu budúcnosť," dodal Raffaele Marciello, ktorý by vraj o ponuku od Helmuta Marka nemal záujem: "Je mi dobre tam, kde som. A tak či tak už nemám superlicenciu."

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk