F1.sk F1.sk

V F1 nie je miesto, podľa Russella treba ešte aspoň dva tímy
zdroj: Red Bull Content Pool

V F1 nie je miesto, podľa Russella treba ešte aspoň dva tímy

George Russell je členom mládežníckeho programu Mercedesu a vo Formule 2 má výbornú formu, pred Landom Norrisom vedie o 22 bodov. Zatiaľ mu to však nie je nič platné, nakoľko Norris už miesto na budúcu sezónu má, no Toto Wolff svojim juniorom zatiaľ nájsť žiadne nedokáže. Ak si dvadsaťročný Brit o rok nesadne do monopostu Formuly 1, bude si musieť ako šampión F2 hľadať miesto niekde úplne inde. Nepríjemná situácia ho privádza k myšlienkam, že kráľovná motoršportu má jednoducho primálo tímov.

Toto Wolff nedávno hovoril o tom, že by privítal, keby Formula 1 umožnila tímom nasadiť tretie autá. Georgovi Russellovi sa Wolffove myšlienky pozdávajú. "Mám pocit, akoby Formule 1 momentálne chýbali aspoň dva tímy," uviedol v rozhovore pre Autosport. "Na rošte máme len dvadsať áut a ako mladý jazdec snažiaci sa vojsť do tej dvadsiatky to mám extrémne ťažké. Myslím si, že myšlienka tretích áut, alebo niečoho podobného, je veľmi dobrá."

"Niekedy sme svedkami toho, že sa do Formuly 1 dostávajú platiaci jazdci. Teoreticky by mohli prichádzať na svoje domáce preteky. Pilot z Ázie by prišiel na ázijské preteky, americkí jazdci by prišli zas na preteky v Amerike. Takým tímom ako Mercedes, Ferrari a Red Bull by to dalo šancu nasadiť mladíkov bez väčších problémov," myslí si úradujúci šampión GP3.

Nie všetkým sa však nasadenie tretích monopostov pozdáva. Zvýšili by sa náklady jednotlivých tímov a bolo by nutné vyriešiť napríklad aj otázku bodovania. Ak by dnes mali Mercedes, Ferrari a Red Bull po tri autá a bodovanie by zostalo rovnaké, celý zvyšok štartového poľa by bojoval v podstate len o jeden bod.

Bodovanie by sa dalo zmeniť a podľa Georga Russella by to účty tímov nezasiahlo tak veľmi, ako sa mnohí obávajú. "Formula 1 je extrémne drahý šport kvôli vývoju, nie kvôli tomu, koľko také predné krídlo v skutočnosti stojí."

"Peniaze sa míňajú vo veterných tuneloch, na platy konštruktérov, čas a úsilie vložené do návrhu monopostov. Vyrobiť tri krídla namiesto dvoch nebude nejaká obrovská položka. Alebo tri šasi namiesto dvoch. Samozrejme, že sa náklady zvýšia, ale nie je to veľa na tú šou, ktorú by to Formule 1 dodalo," zamyslel sa junior Mercedesu.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk