F1.sk F1.sk

Ericsson sa teší z Leclercovho úspechu, vraj poukazuje aj na jeho rýchlosť
zdroj: Sauber

Ericsson sa teší z Leclercovho úspechu, vraj poukazuje aj na jeho rýchlosť

Dostať sa po jednej sezóne vo Formule 1 do Ferrari je snom azda každého pretekára. Podarí sa to však len málokomu. Charles Leclerc je jedným z úspešných a zároveň aj najmladších záujemcov o miesto v Maranelle. Marcus Ericsson tvrdí, že Monačanova nová zmluva len podčiarkuje jeho vlastné kvality.

"Mám pocit, že som za posledných päť alebo šesť víkendov dosiahol zlepšenie," povedal cez týždeň Marcus Ericsson. "Získal som viac bodov ako Charles a Charles podpísal niekoľkoročný kontrakt s Ferrari. To už niečo vypovedá. Ak dokážem robiť toto, alebo čosi ešte lepšie… presne to potrebujem."

Za posledných päť víkendov získal Leclerc dva body za deviate miesto v Singapure, zatiaľ čo Ericssonovi vyniesli preteky v Belgicku a Nemecku tri majstrovské body za jedno deviate a jedno desiate miesto.

Švéd sa na svoje výkony pozerá s hrdosťou. Verí, že mu pomôžu udržať si miesto v Sauberi. Minulý rok mu ho zabezpečili sponzori, ktorí v sezóne 2017 Sauberu finančne vypomohli. Podľa padoku však právo na výber Räikkönenovho kolegu získala Alfa Romeo.

"Boj o sedačku je oveľa väčší ako za posledných niekoľko rokov," uznáva Ericsson. "Podpísanie Kimiho to zvýrazňuje. Teraz zostáva len jedno miesto. Musím ohúriť a pracovať tvrdo, aby som ukázal, že by som mal v tíme zostať. Tlak je veľký, ale ja to mám rád."

"Zatiaľ mi na to nedali žiadne presné požiadavky alebo časový horizont, ale viem, že musím podávať výkony. Či to bude na zmluvu stačiť, to nezávisí odo mňa. Musím však na to tlačiť a snažiť sa spraviť dobrý dojem," dodal rodák zo švédskej Kumle.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk