F1.sk F1.sk

Coulthard: Berie Vettel boj o titul dostatočne vážne?
zdroj: Ferrari

Coulthard: Berie Vettel boj o titul dostatočne vážne?

Sebastian Vettel je zahnaný do kúta. Na Lewisa Hamiltona má priepastnú stratu, ktorú ešte stále môže zmazať, no to by musel začať aj spolu so svojím tímom podávať fenomenálne výkony. David Coulthard sa práve toho obáva; domnieva sa, že Ferrari chýba stopercentná túžba zvíťaziť.

"Takmer mám až pocit, že vo Ferrari, u Seba a u manažmentu už nevidíme ten zápal," hovoril v podcaste pre meinsportradio.de David Coulthard. "Už nevidno bolesť. A nemyslím teraz Hockenheim, kde vo vedení spravil chybu. Ľudia robia chyby. Aj Senna havaroval v Monte Carle, keď viedol s veľkým náskokom. Aj tí najlepší ich robia, o tom je život."

Coulthard má na mysli niečo iné. Vettel po vypadnutí ešte v aute začal nadávať, po vystúpení zúrivo kopal do vzduchu, no keď sa vrátil pred médiá, bol už oveľa pokojnejší. "Ako vonkajší pozorovateľ by ste mohli mať pocit, že to bral až na príliš ľahkú váhu. Samozrejme, že len on vo svojom vnútri vie, ako sa cítil, no máme z toho taký pocit."

Britské médiá nemajú ani možnosť sa bližšie informovať o situácii vo Ferrari, pretože Taliani sa pred vonkajším svetom dokonale uzavreli a jazdcov tiež držia nakrátko. "Ako komentátori britskej televízie nemáme prístup ku Ferrari. V Mercedese je to lepšie. Môžeme nadobudnúť oveľa lepšie pocity z toho, na akej emočnej horskej dráhe sa tím nachádza. Ferrari však dáva veľmi málo takýchto príležitostí, pretože ich mediálna stratégia vyzerá takto: 'My sme Ferrari. Pošleme vám tlačovú správu. Nekritizujte nás. Vyrovnajte sa s tým.' No je to ich rozhodnutie a ja ho rešpektujem."

Scuderia sa takto vzďaľuje nielen reportérom, ale aj fanúšikom, o ktorých tak často rozpráva. "Každý šport potrebuje fanúšikov, aby si zvýšil príjmy. Všetko je to o športe a biznise zároveň. Ferrari stále hovorí o Tifosi a po svete sú veľmi dobre známi, no nie som si istý tým, že médiám toho dávajú dosť, čo by im pomohlo sa priblížiť ku svojim podporovateľom."

A teraz hrozí ešte aj to, že Maranello nezíska titul. "Bavíme sa o 40-bodovom náskoku a 150 zostávajúcich bodoch. Ferrari to stále môže vyhrať, no bol by som veľmi prekvapený, keby ten deficit zmazali."

"Viem, že Seb je veľmi rýchly pretekár, no podľa môjho názoru, keby ste Seba a Lewisa postavili proti sebe, obaja by boli rýchli, dobre by ovládali svoje auto, ale v súbojoch koleso na koleso by mal asi Lewis výhodu," myslí si Coulthard.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk