F1.sk F1.sk

Häkkinen o Vettelovi: Keď jazdec začne pochybovať o veciach mimo auta...
zdroj: TASR/AP

Häkkinen o Vettelovi: Keď jazdec začne pochybovať o veciach mimo auta...

Mika Häkkinen po Veľkej cene Singapuru vyzdvihol jazdecké schopnosti Lewisa Hamiltona, ktorý už jednou rukou siaha po majstrovskej trofeji. Pripomenul jeho dokonalé kvalifikačné kolo a neprekvapilo ho, prečo bol po ňom taký šťastný.

"Prirodzene, že každý potom rozoberal práve jeho kolo, ale výkon Maxa Verstappena, ktorým dostal Red Bull na druhé miesto na rošte a na Hamiltona stratil len tri desatinky, bol tiež veľmi úchvatný," uviedol Mika vo svojom stĺpčeku pre Unibet. "Vzhľadom na to, že Red Bull nemá motor s takým výkonom ako Mercedes, to bolo ozaj dobré."

Lietajúci Fín sa následne pristavil aj pri aktuálnej forme Scuderie Ferrari. "V týchto majstrovstvách mali viesť, ale spravili príliš veľa chýb a niektoré čudné rozhodnutia. Napríklad aj Vettelova malá nehoda z piatkového tréningu im na začiatku víkendu narušila rytmus."

"Zdalo sa, že sa z toho dostali, pretože Vettel a Kimi Räikkönen obsadili v poslednom tréningu prvé dve miesta... ale ešte ťažšie chápem ich rozhodnutie riskovať s voľbou pneumatík v Q2. Viedlo to k tomu, že Vettel a Kimi Räikkönen nemali rovnakú prípravu na posledné kvalifikačné kolá," skonštatoval Häkkinen. "Ferrari si to niekedy sťažuje samo."

Majster sveta z rokov 1998 a 1999 vzápätí priznal, že čítal rozhovor so Sebastianom Vettelom, v ktorom Nemec prezradil, že by si želal pozhovárať sa s Michaelom Schumacherom.

"Viem pochopiť prečo," hovoril ďalej Mika Häkkinen. "Veľmi úzko spolupracoval s manažmentom i vedúcimi technickými odborníkmi. Michael presne vedel, ako z tímu Ferrari vyťažiť maximum. Vyzerá to tak, že Vettel vo svoj tím stratil vieru a nemyslí si, že mu dodávajú nevyhnutnú podporu."

"A keď jazdec začne pochybovať o veciach mimo auta, tak to môže vyvolať skutočný problém po stránke koncentrovanosti a nastavenia mysle. Ak chce Vettel získať titul, jeho myseľ musí byť čistá," dodal Mika Häkkinen.

Najnovšie z kategórie: Mika Häkkinen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk