F1.sk F1.sk

Hamilton si v boji o titul verí, už sa chce venovať budúcoročnému autu
zdroj: TASR/AP

Hamilton si v boji o titul verí, už sa chce venovať budúcoročnému autu

Lewis Hamilton sa v šampionáte dostal do dosť pohodlnej pozície. Sebastian Vettel sa naňho v poslednom období nechytá, čo Brita utvrdzuje v tom, že tohtoročný titul už získa. Keby bol na čele Vettel, Hamilton by od svojich inžinierov istotne požadoval niečo iné, no vďaka chybám Ferrari si môže dovoliť pýtať si na otestovanie súčiastky pre budúcu sezónu.

V tíme inžinierov Mercedesu cíti veľký nárast energie a práve ju chce pred koncom sezóny ešte využiť. V zime môže motivácia vyprchať a veci už nepôjdu tak hladko. "Mal som stretnutie s chlapcami a keby ste videli tú energiu, ktorú majú — podľa mňa je to inšpiratívne."

"Keď sme tento rok začali, cítil som sa skvele. Potom sme zoslabli a mali sme nejaké problémy s pochopením auta a tým, ako využiť našu techniku pri gumách a balanse. Mali sme pár priemerných pretekov, potom sme sa, našťastie, našli," hovoril ešte v Singapure Lewis Hamilton. "V práci sme teraz oveľa uvoľnenejší. Pred šiestimi pretekmi sme si určite kládli otázky, no myslím si, že teraz sme už spoznali naše auto. Vieme, na čom sme a vieme, čo musíme spraviť. Aj na stretnutiach som ich pobádal do vývoja budúcoročného auta. Viem, kde sa musíme zlepšiť."

Vývoj auta pre sezónu 2018 bude o to dôležitejší, že ponúka príležitosť v podobe nájdenia nových šedých zón, no aj bez nich sa bude dať mnoho získať, ale zároveň aj stratiť.

"Tlačím na chlapcov, pretože už musia začať zaškrtávať veci na budúcoročné testy," nalieha víťaz Veľkej ceny Singapuru. "Pýtam sa ich: 'Môžete veci urýchliť? Prosím vás, vyrobte túto súčiastku, na ktorú treba veľa práce, no mohli by sme ju dostať už v ďalších pretekoch, pretože ju chcem zažiť počas súťažného víkendu, a nie až budúci rok vo februári alebo v marci.' Keď začneme testovať, bude už príliš neskoro. Preto týchto chlapcov držím pod tlakom."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk