F1.sk F1.sk

Renault hlási spokojnosť, C-špecifikácia potvrdila 15kW navyše
zdroj: Ferrari

Renault hlási spokojnosť, C-špecifikácia potvrdila 15kW navyše

Pretekári Red Bullu Racing nasadili v Monze nové pohonné jednotky z dielne Renaultu. Išlo o C-špecifikáciu, ktorú továrenský tím ani McLaren nechceli: nie je totiž dostatočne spoľahlivá a môže spôsobiť problémy. V Red Bulle však boli ochotní riskovať a zdá sa, že sa im to vyplatilo.

Motor síce tu a tam haproval, ale zatiaľ to vydržal. Max Verstappen s ním na okruhu Marina Bay v Singapure vybojoval pekné druhé miesto.

"Je to celkom dobrá odmena za všetko úsilie investované do C-špecifikácie, o ktorej vieme, že vzhľadom na okolnosti nie je perfektná," povedal šéf Renaultu Sport Cyril Abiteboul pre Motorsport.com. "Máme však možnosť vidieť, že nám je schopná dodať 15kW (20 koní) navyše. Práve také boli očakávania a toto sa aj deje."

"Myslím si, že Danielovi sa podarilo nájsť cestu, ktorou obišiel určité obmedzenia po stránke mapovania. A po tomto víkende si svoju cestu možno nájde aj Max. Buďme však úprimní: nie jazdci si majú hľadať cesty, ako pracovať s týmto motorom. To má byť na nás."

"Bolo však jasné, že spolu s C-špecifikáciou prichádzajú aj určité riziká," hovoril ďalej Abiteboul, ktorý si myslí, že Red Bull sa nebude musieť vracať k B-špecifikácii. Tento motor totiž je ešte možné optimalizovať: "Rozhodne. Po stránke mapovania to bude napravené. Mapovanie je však aj otázkou každého jedného okruhu, na ktorý pôjdeme. Uvidíme, ako to budeme môcť zvládnuť a s Red Bullom sa pokúsime odviesť lepšiu prácu."

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk