F1.sk F1.sk

McLaren v Rusku možno vyskúša agresívne nastavenie
zdroj: McLaren

McLaren v Rusku možno vyskúša agresívne nastavenie

McLaren v aktuálnej sezóne veľkú silu nepredviedol a k blížiacej sa Veľkej cene Ruska chce pristúpiť trochu netradične. V tíme uvažujú o tom, že nasadia extrémny aerodynamický balík - niečo na štýl Monzy - a takto sa pokúsia zvýšiť svoju maximálnu na rovinkách.

Hovorí sa o tom, že monopost McLarenu produkuje viac odporu ako ostatné stroje a tím podľa všetkého nestavil ani na optimálne rozloženie prevodových stupňov; na dlhých rovinkách na to dopláca a do konca sezóny to nie je možné zmeniť.

"Niektoré nápady, ktoré sme otestovali v Monze, boli zamerané na zníženie odporu a v sobotu sme sa tam aj zlepšili," povedal Fernando Alonso. "Tieto veci ešte budú využité. Dúfajme, že v Rusku príde prvá príležitosť na využitie týchto nastavení."

Nový športový riaditeľ tímu Gil de Ferran zatiaľ nepotvrdil, že sa tak stane už v Soči, ale nasadenie noviniek sa blíži. "Pochopiteľne, že nepôjdem do detailov," reagoval pre Motorsport.com. "Vždy sa pokúšame odvádzať maximum a napredovať. Na každé preteky sa pokúšame prinášať aerodynamické novinky, ale to nie je všetko: odhaľujeme aj iné priestory."

"Ako povedal Fernando: v Monze sme sa rozhodli ubrať celkom iným smerom a na takomto type okruhu to fungovalo. Je možné, že v Rusku sa opäť vyberieme podobným smerom."

"Naša práca neustala. Síce sa už naplno venujeme budúcoročnému autu, no do každého víkendu ideme s tým, že sa pokúšame byť lepší, pokúšame sa bojovať o body a zlepšiť našu majstrovskú pozíciu," dodal Gil de Ferran.

Najnovšie z kategórie: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk