F1.sk F1.sk

Vettel: Môj jazdecký štýl mi vyniesol už štyri tituly a 52 víťazstiev
zdroj: TASR/AP

Vettel: Môj jazdecký štýl mi vyniesol už štyri tituly a 52 víťazstiev

Sebastian Vettel patril medzi dvoch hlavných favoritov na titul, ale v posledných týždňoch mu akosi došla para. Keď si spätne premietneme posledných päť súťažných víkendov, tak vyhral len raz a jeho súper Lewis Hamilton štyrikrát. Stráca už štyridsať bodov, ale nevzdáva sa.

"Pochopiteľne, že keď môžete niektoré preteky vyhrať, ale nevyhráte ich, tak je to sklamanie," povedal Vettel v rozhovore pre Sport Bild. "Ale určité veci, ako napríklad súboj s Lewisom z Monzy, patria k pretekárskemu športu. Na štart žiadnych pretekov sa nestaviam s tým, že chcem skončiť piaty, prípadne zaostať za svojimi možnosťami."

"Ak je človek príliš opatrný a zdržanlivý len preto, lebo myslí iba na titul, tak nebude úspešný - o tom som presvedčený. Ak by som v Abú Zabí 2012 s veľkou dávkou rizika nepredbehol Jensona Buttona, tak by som nebol majstrom sveta. Neskôr by mi totiž tieto body chýbali."

Vettel dostal aj otázku týkajúcu sa Michaela Schumachera. "Ak by bol zdravý, opýtal by som sa ho na veľa vecí," priznal. "Nie nevyhnutne na to, ako mám jazdiť, ale skôr na veci, ktoré sa odohrávajú v zákulisí. Na spoluprácu s tímom, na politiku vo Formule 1. Z čias svojho pôsobenia vo Ferrari má množstvo skúseností."

Štvornásobný majster sveta je miestami kritizovaný za svoj agresívny štýl a neuvážené počiny. "Ale môj jazdecký štýl mi vyniesol už štyri tituly a 52 víťazstiev. Človek nikdy nechce, aby sa niečo pokazilo. Každý má strach zo zlyhania. Človeka, ktorý ho nemá, by som rád stretol. Nuž a pochopiteľne mi je jasné, že pri určitej dávke rizika to môže nevyjsť."

"Človek si však nemôže nechať diktovať cestu strachom, pretože to by viedlo k paralyzovaniu a už by to nebola zábava. Ayrton Senna raz povedal: 'Keď nepôjdem po medzere, ktorá tam je, tak už viac nebudem pretekárom'. S tým môžem len súhlasiť. A to isté platí aj o riskantných stratégiách ako Singapur. V tomto smere budem môj tím vždy obhajovať. Formula 1 je tímový šport: vyhrávate i prehrávate spolu," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk