F1.sk F1.sk

Podľa Hornera Vettel ešte neskončil: Aj v roku 2012 strácal 40 bodov
zdroj: TASR/AP

Podľa Hornera Vettel ešte neskončil: Aj v roku 2012 strácal 40 bodov

Christian Horner ešte majstrovskú trofej do rúk Lewisa Hamiltona nevkladá. Dlhoročný šéf Red Bullu sa na Vettela z čias jeho pôsobenia v rakúskej stajni dobre pamätá a ešte si spomína aj na jeho titul z roku 2012, keď to s Nemcovými šancami tiež vyzeralo všelijako.

"Pod tlakom je obyčajne veľmi dobrý," tvrdí Christian Horner. "Určite sa nevzdá, myslím si, že v roku 2012 strácal nejakých 40 bodov." V skutočnosti Vettel dokázal v priebehu piatich pretekov zmazať 42-bodový náskok Fernanda Alonsa a napokon ešte aj získať titul.

"Samozrejme, že bude sklamaný z toho, že v týchto pretekoch s Lewisom prehral. Ferrari je ale rýchle auto. Do konca máme ešte šesť pretekov, dostupných je 150 bodov. Hocičo sa ešte môže stať, ale Lewis je vpredu o jedno víťazstvo a o tretie miesto," pripomína 44-ročný Brit.

Uznáva však, že šampionát si jasne osedlal Lewis Hamilton. "Ku koncu roka už musí byť len konzistentný. Pre Ferrari to bude boj do kopca, aby sa do toho opäť dostali."

Vettelovi v Singapure uškodilo aj chybné načasovanie zastávky v boxoch. Z pokusu o agresívnu stratégiu sa tešil Max Verstappen a Red Bull, ktorý sa pred neho dostal.

"Bolo to veľmi agresívne na okruhu, na ktorom sa ťažko predbieha," dodával Horner. "Vo výjazdovom kole sa zaplietli s Pérezom, čo Sebastiana stálo v druhom sektore na Maxa dosť času. Ten to s veľmi silným príjazdovým kolom zaklincoval."

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk