F1.sk F1.sk

FIA si lepšie obzrie chladiace zariadenie Ferrari
zdroj: TASR/AP

FIA si lepšie obzrie chladiace zariadenie Ferrari

Ferrari začalo blokovať výhľad z palubnej kamery žltým vreckom so suchým ľadom. Charlie Whiting nemal proti nemu najskôr nič, no časom Talianov požiadal, aby vrecko odstránili. Tam sa začal malý súboj medzi inžiniermi Scuderie a technikmi FIA. Najnovším ťahom Ferrari bolo skonštruovanie špeciálneho chladiča. Whiting si ho chce teraz obzrieť a ubezpečiť sa, že nebol navrhnutý špeciálne na to, aby blokoval výhľad z kamery.

Charlie Whiting ho už videl, no ešte nie nasadený na aute. "Pokiaľ neprekáža vo výhľade z kamery, neprekáža nám. A neprekáža nám to ani vtedy, ak to neprekáža FOM," cituje Charlieho Whitinga motorsport.com. "Ak chladia OCU, čo je jednotka navrchu, kde je kamera, tak sú s tým spokojní, potom sme s tým spokojní aj my — pokiaľ to neblokuje kameru."

"Šiel som, aby som si to prezrel vo Ferrari, ale ani to nebolo na autách. Bolo to asi hodinu po tréningu," informuje riaditeľ pretekov. "Očividne to vsadili do horného chladiaceho otvoru a primárnou funkciou je fúkať chladný vzduch dnu a na rôzne ďalšie miesta, na ktoré ich dopravujú veľké trubice. Majú aj nejaké vedľajšie trubice, zdá sa, že tie fúkajú vzduch aj na OCU. Naši chlapci ale povedali, že ich to neznepokojuje."

Na otázku, či oblasť kamery preskúma, aby sa ubezpečil, že výhľad z nej nie je nijako obmedzovaný, Whiting odpovedal kladne: "Spravím to, no nemá to najvyššiu prioritu, ak mám byť úprimný. Musíme byť féroví. Všetci hrajú hry. My len musíme byť féroví."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk