F1.sk F1.sk

Whiting vysvetľuje, prečo Red Bull sušil trať pred Verstappenom
zdroj: Red Bull Content Pool

Whiting vysvetľuje, prečo Red Bull sušil trať pred Verstappenom

Pred štartom pretekov sme mohli vidieť mechanikov červených býkov s fénmi v rukách, ako sušia trať pred autom Maxa Verstappena. Pravidlá tímom zakazujú akékoľvek povrchové úpravy trate, no v tomto prípade Charlie Whiting udelil výnimku. Nezvyčajnú situáciu totižto spôsobilo auto Bernda Mayländera.

Red Bull sa po príchode na štartový rošt obával toho, že Verstappen bude po zhasnutí svetiel výrazne znevýhodnený. "Chvíľu sme sa toho báli, no aj napriek tejto vysokej vlhkosti sa nám to za pomoci fénov podarilo rýchlo eliminovať," povedal pre motorsport-total.com Christian Horner.

Trať pred Maxom Verstappenom zamočila uniknutá chladiaca náplň z klimatizácie Mercedesu Bernda Mayländera. "Stalo sa to len kvôli tomu, že Bernd pätnásť minút sedel v aute a poskytoval rozhovor," objasňoval situáciu Charlie Whiting. FIA obyčajne klimatizáciu vypína, ale s ohľadom na singapurské teploty sa rozhodla ju nechať bežať.

"Proste bola zapnutá príliš dlho. Toto sa stávalo často, keď sme ju zabudli vypnúť." Red Bull teda požiadal Charlieho Whitinga o povolenie uniknutú kvapalinu vysušiť. "Áno, samozrejme, že by sme im to za takýchto okolností nezakazovali."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk