F1.sk F1.sk

Toro Rosso je v hmle: Rýchlostnú stratu nechápe
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Toro Rosso je v hmle: Rýchlostnú stratu nechápe

Siedme miesto Pierra Gaslyho z Monaka a šieste z Maďarska naplnilo Toro Rosso optimizmom, že by podobný výsledok mohlo zopakovať aj na kľukatej trati v Marina Bay, ktorá sa svojou charakteristikou veľmi podobá tej monackej. Gasly sa ale napokon do boja o body nezapojil a Brendon Hartley už vôbec nie. Strata rýchlosti je pre Toro Rosso záhadou.

Po pretekoch krútil hlavou Pierre Gasly: "Potrebujeme viac času, aby sme sa na to pozreli. Ťažko pochopiť, prečo sme boli až o toľko pomalší. Posledné dva víkendy boli oveľa lepšie, ako sme si mysleli. Vkladali sme teda do víkendu v Singapure veľké nádeje. Napokon sme ale boli značne pomalší. Musíme všetko preskúmať a pochopiť to o čosi lepšie."

O jednom dôvode však už Gasly vedel. "V kvalifikácii sme videli, že pri takých poveternostných podmienkach som v zákrutách strácal veľa prítlaku. Je tu mnoho, mnoho vecí, ktoré musíme pochopiť, lebo na ne nemáme odpovede."

Francúzovo Toro Rosso ako jediné postúpilo do druhej časti kvalifikácie, no skončilo v nej na poslednej priečke. V tom čase to na body ešte nevyzeralo, no keď Francúz dokončil prvé kolo pretekov, vyhliadky sa dramaticky zlepšili.

"Po štarte to vyzeralo dobre. Šli sme z pätnásteho na dvanáste miesto, predbehli sme oba Saubery a s tou kolíziou (medzi Force Indiami, pozn. red.) sme získali ďalšiu priečku. V tom čase som si hovoril, že ak budeme mať rýchlosť alebo dobrú stratégiu, tak by sme to mohli zvládnuť. V prvom stinte sme zariskovali s hypersoftami, no degradácia bola nakoniec oveľa vyššia, než sme čakali. Po pätnástich alebo šestnástich kolách som sa začal veľmi trápiť. Nakoniec som ich odjazdil až 25, ale na konci to bolo skutočne ťažké," opisoval priebeh svojich pretekov Gasly.

Pierre Gasly
Toro Rosso Content Pool

A potom zaúradoval Sirotkin. "Na ultrasoftoch sme sa zaplietli do toho chaosu so Sirotkinom a modrými vlajkami, stratil som asi pätnásť alebo dvadsať sekúnd. To naozaj uškodilo mojím pretekom. Celý víkend sme nemali dostatok rýchlosti na to, aby sme zabojovali o prvú desiatku."

Gaslyho počas pretekov netrápila len jeho pozícia na trati, ale aj žiadosti tímu. "Keď bojujete, povedia vám, že okej, šetri motor, šetri palivo, šetri pneumatiky, ale choď po Grosjeanovi vpredu. Buď mi dovolíte na to zatlačiť, alebo…"

"V prvom rade sme nemali rýchlosť, tak potom mi buď dovolíte dať všetko do útoku… Nemôžete všetko šetriť a čakať odo mňa, že predbehnem Haas s lepším výkonom. V tých chvíľach som vedel, že sme pomerne rýchli. Uvedomiť si, že preteky sú už viac-menej stratené, bolo trochu ťažké," dodal šampión GP2 z roku 2016.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk