F1.sk F1.sk

Allison: Lewis sa zvykne premeniť na hotový stroj
zdroj: Mercedes

Allison: Lewis sa zvykne premeniť na hotový stroj

Úspech Mercedesu v Marina Bay zabezpečili hlavne dva faktory: perfektná jazda Lewisa Hamiltona a pokroky, ktoré dosiahlo technické oddelenie pod vedením Jamesa Allisona. Problémy v pomalých zákrutách sa, ako sa zdá, podarilo úspešne zažehnať.

Mercedes pritom v pomalých zákrutách strácal ešte aj v Belgicku. Allison však tvrdí, že to už bol na najlepšej ceste zvrátiť tento dlhodobý neduh monopostu W09.

"Možno ste si všimli to postupné zlepšovanie našich výkonov v tomto smere. Jedným z prvých náznakov bolo azda to, že sme boli v poslednom sektore v Budapešti silní," vysvetľoval v rozhovore pre Sky Sports F1 James Allison. "Vlani sme tam boli úplne strašní. V priebehu posledných dvanástich mesiacov sme z toho postupne ukrajovali."

"Vyžiadalo si to obrovské úsilie, pretože ide o veľkú oblasť, ktorú musíte zmeniť. Prísť sem nás veľmi teší; Lewis tú robotu zvládol, no my sme mu dali auto, s ktorým to mohol dokázať. Na to sme veľmi pyšní," hrdo skonštatoval bývalý šéf technického oddelenia Ferrari.

Pyšní však musia byť aj na Lewisa Hamiltona, bez ktorého by sa singapurské víťazstvo nikdy nezrodilo. Valtteri Bottas sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou.

Zdá sa, že Hamilton dokáže v sebe nájsť ďalší prevodový stupeň, a to predovšetkým po letnej prestávke. "To veru dokáže. V tejto fáze roka sa z neho stáva hotový stroj. Jeho koncentrácia, spôsob, akým si to užíva, a všetko vôkol seba dvíha na úroveň, ktorú je skvelé sledovať."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk