F1.sk F1.sk

Arrivabene: Ešte nie je všetko stratené
zdroj: Ferrari

Arrivabene: Ešte nie je všetko stratené

Singapurská prehra musela Ferrari poriadne prebudiť. Taliani sa doteraz mohli utešovať aspoň tým, že majú najlepšie auto v štartovom poli. Keď teda prestanú robiť chyby, vo zvyšných podujatiach náskok Hamiltona a Mercedesu ľahko zmažú. Ferrari však opäť zakoplo, strieborné šípy zas zasadili smrtiaci úder tým, že preteky v Singapure vyhrali. Frustráciu, ktorú taliansky tím prežíva, podčiarkol názov ich popretekového zhrnutia, kde označili za víťaza "nudu". Šéf Maurizio Arrivabene však neskladá zbrane; svoj tím povzbudzuje, aby pokračoval v boji.

V posledných piatich veľkých cenách sa Vettelovi podarilo vyhrať len raz, a to aj napriek tomu, že v nich mal lepšie auto ako Lewis Hamilton. Kolotoč Formuly 1 teraz prichádza do Ruska, ktoré je v kalendári od roku 2014, no ešte sa tu nepodarilo vyhrať inému tímu ako Mercedesu.

"Aj napriek tomu výsledku ešte nie je všetko stratené," vyhlásil Maurizio Arrivabene. "Teraz sa pokojne a s odhodlaním pustíme do zostávajúcich šiestich pretekov. Budeme bojovať celý čas až do konca."

"Víťaz si zaslúžil vyhrať. Potom, čo Sebastian predbehol Verstappena, sme si vybrali agresívnejšiu stratégiu. Snažili sme sa o undercut na ultrasoftoch. Nanešťastie sme sa v tom kole, ktoré sa malo ukázať ako kľúčové, ocitli za iným autom. Preto sme neboli schopní jazdiť dostatočne rýchlo," uvedomuje si chybu Scuderie jej šéf.

Sebastian Vettel stráca v šampionáte dosť výrazne, Ferrari je na tom o čosi lepšie. Mercedes v konštruktéroch vedie len o 37 majstrovských bodov.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk