F1.sk F1.sk

Bottasovi sa nepozdávalo pravidlo o modrých vlajkách, Whiting neplánuje nič meniť
zdroj: Pirelli Motorsport

Bottasovi sa nepozdávalo pravidlo o modrých vlajkách, Whiting neplánuje nič meniť

Valtteriho Bottasa sme v priebehu Veľkej ceny Singapuru viackrát počuli lamentovať, že za Nicom Hülkenbergom stráca čas. Nemcovi chcel dať kolo, ale nevedel sa mu priblížiť natoľko, aby mu maršáli začali mávať modrými vlajkami. Tento odstup bol na okruhu Marina Bay stanovený na 1,2 sekundy.

"V rovnakom období minulého roka to bola sekunda. Diskutovali sme o tom a zvýšili sme to na 1,2 sekundy," vysvetlil riaditeľ pretekov Charlie Whiting v rozhovore pre Autosport. "Nemyslím si, že by sme mali zájsť ďalej. To by sme sa už dostali do situácie, že prvý jazdec by musel výrazne zvoľniť a stratil by viac času, ako by pri púšťaní iného auta stratiť mal. Ak teda bude platiť, že tak musí spraviť pri prvej príležitosti."

"Ak by sme ten odstup zvýšili na 1,4 alebo 1,6 sekundy a okamžite by sa musel ustúpiť, tak by potreboval zvoľniť a stratil by veľké množstvo času. Nechceme, aby sa tak stalo, pretože to nie je fér," skonštatoval Angličan.

Podľa Whitinga bol Bottas jediným jazdcom, ktorý sa k súperovi nedokázal priblížiť na 1,2 sekundy. "Podľa mňa je v poriadku očakávať, že jazdec sa k súperovi dokáže priblížiť na 1,2 sekundy. Dokázal to každý okrem Valtteriho. Neviem, prečo to bolo tak. Je možné, že jeho auto nebolo také, ako chcel."

"Už som s ním hovoril a povedal, že sa nedokázal priblížiť. Toto však nie je náš problém - a určite nechcem znieť nezdvorilo. Každý sa toho držal a musel sa posnažiť splniť to, takže nemôžeme mu len tak dať výnimku," dodal Charlie Whiting.

Pár slov k záležitosti pridal aj Bottas. "Na väčšine okruhov je to takto v poriadku, ale tu bolo veľmi ťažké priblížiť sa na 1,2 sekundy," povedal Fín. "Som si istý, že na ďalšom jazdeckom brífingu sa o tom porozprávame. Čím viac prítlaku má súčasná špecifikácia áut, tým je to náročnejšie. Predtým to bolo stanovené na jednu sekundu, teraz na 1,2. Keď pridávame viac prítlaku, je to čoraz ťažšie. Dúfajme, že v budúcom roku to už bude iné."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk