F1.sk F1.sk

Grosjean totálne odignoroval modré vlajky, je na prahu zákazu štartu (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Grosjean totálne odignoroval modré vlajky, je na prahu zákazu štartu (VIDEO)

Romain Grosjean predviedol počas svojej kariéry viacero zvláštnych vecí a v Singapure k ním pridal ďalšiu. V zápale boja so Sergejom Sirotkinom, v ktorom išlo len o nebodované pozície, veľmi vehementne ignoroval modré vlajky.

Robil tak aj Sirotkin, ale podľa komisárov to nebolo natoľko vážne; Grosjean v tom pokračoval veľmi dlho a podľa riaditeľa pretekov Charlieho Whitinga išlo o jeden z najhorších prípadov, aké sme kedy zaznamenali. 

Lewis Hamilton stratil množstvo času a Max Verstappen na neho vďaka tomu mohol zaútočiť.

"Romain jednoducho úplne zabudol na zlaté pravidlo modrých vlajok," povedal Whiting na tlačovke po pretekoch. "A to znamená, že ak s niekým bojujete, tak na svoju vlastnú bitku musíte zabudnúť a ustúpiť sa. Ja som im to do hlavy vtĺkal mnohokrát a mám pocit, že na to úplne zabudol."

"Vo svojej bitke so Sirotkinom bol taký dychtivý... svetelné panely neprestajne blikali s jeho pretekárskym číslom a Lewis bol omnoho rýchlejší. Toto bol asi jeden z najhorších prípadov ignorovania modrých vlajok, aký som za dlhú dobu videl," pripomenul Charlie Whiting.

Samotný Grosjean sa po pretekoch kajal. "Ak som niekoho blokoval, tak sa ospravedlňujem, nebol to môj zámer," reagoval Francúz. "Myslím si, že som odviedol svoje maximum. Bojoval som so Sergejom, ktorý sa tam tak trochu hral na motokárové pretekanie."

"Nemohol som spomaliť. Pierre mi bol na prevodovke a Sergej na mojom prednom krídle. Tak som ho predbehol a hneď, ako som ho predbehol, som Lewisa pustil dopredu," dodal Grosjean.

Komisári mu okrem piatich trestných sekúnd udelili aj dva trestné body. Za posledných dvanásť mesiacov ich má už deväť, pričom po dvanástich by dostal zákaz štartu v jednej veľkej cene. Najbližšie body mu budú odrátané až po VC Mexika, takže v najbližších štyroch víkendoch bude pod vážnou hrozbou.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk