F1.sk F1.sk

Ferrari nedobre rozumelo Hamiltonove slová, Mercedes si z červených vzápätí vystrelil
zdroj: FOM/screenshot

Ferrari nedobre rozumelo Hamiltonove slová, Mercedes si z červených vzápätí vystrelil

Pred Veľkou cenou Singapuru sa veľa špekulovalo o tom, ako dlho po štarte vydržia hypermäkké pneumatiky. Trochu im pomohol úvodný výjazd safety caru a napokon to bolo lepšie, ako sa čakalo: Daniel Ricciardo s nimi zvládol 27 kôl.

S tým súvisela aj jedna vtipná udalosť: Lewis Hamilton v úvodnom stinte hlásil, že "There's a lot left in the tyres", teda "v pneumatikách toho je ešte veľa", ale konkurenti z Ferrari to nerozumeli správne.

Inžinier Sebastiana Vettela po chvíli svojmu pretekárovi všetko referoval a povedal presný opak: v pneumatikách toho Hamiltonovi vraj už veľa neostalo. Sebastian Vettel sa čudoval. "Neverím mu. Neverím mu," odvetil Riccardovi Adamimu, ktorý súhlasil: "Ani ja."

Ferraristi sa teda tak trochu zamotali a pri niekoľkých strategických zaváhaniach, ktoré sme v ich podaní už registrovali, to nevyznelo práve najlepšie. Nuž a možno aj preto realizovali pokus o "undercut" na Hamiltona tak skoro. Báli sa, že Angličan by už mohol prísť do boxov. 

Avšak vôbec to nevyšlo, pretože Vettel po návrate na trať stratil cenný čas za Sergiom Pérezom, kvôli čomu ho cez boxy predstihol Max Verstappen a prepadol sa na konečné tretie miesto.

Konkurenti z Mercedesu sa na situácii dobre bavili. Neskôr prostredníctvom sociálnej siete Twitter informovali o ozname Valtteriho Bottasa "The tyres are very good", teda "Pneumatiky sú veľmi dobré". 

Vzápätí však pridali vetu: "Or did he say 'not' very good?" teda "Alebo povedal, že nie sú veľmi dobré?"

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk