F1.sk F1.sk

Newey sa opäť naplno venuje F1, Key bol podľa neho miestami negatívny
zdroj: Red Bull Content Pool

Newey sa opäť naplno venuje F1, Key bol podľa neho miestami negatívny

Adrian Newey navštevuje veľké ceny už len zriedkavo. Počas tohto víkendu zavítal do Singapuru, ale inak zväčša pracuje už len z továrne. Nuž a vzhľadom na to, že Red Bull v tomto roku príliš nenapreduje, sa hovorí o výraznej orientácii na budúci rok.

"Na tratiach, na ktorých výkon motora zohráva menšiu rolu, máme dobré šance," povedal Newey pre Salzburger Nachrichten. "Najskôr v Monaku a potom aj v Singapure. Ale už je tu aj nevýhoda: Mercedes a Ferrari majú výnimočné autá. Na takomto mestskom okruhu je postavenie na štarte mimoriadne dôležité a ak budeme v kvalifikácii zaostávať, tak to naše šance výrazne naruší. Takmer všetko bude závisieť od výsledku kvalifikácie."

Red Bull aktuálne odoberá pohonné jednotky značky Renault, no v budúcom roku ich vymení za Hondu. "Tá má iné špecifiká ako Renault, ale prispôsobiť sa im nie je žiadna veľká vec. Dôležité je hlavne to, že doposiaľ sme si k Honde vybudovali veľmi dobrý vzťah. Veľmi ma uchvátilo, ako výrazne sa Japonci koncentrujú na úspech a aké úsilie pre to vynakladajú. Čaká nás vzrušujúce obdobie. Posledné roky boli veľmi frustrujúce a ani s najlepším autom sme nemali šancu na titul, čo bolo demoralizujúce. Honda bude z tohto pohľadu morálnou podporou."

Nuž a zaujímavé je aj to, že Newey sa opäť stopercentne venuje Formule 1. "Spoločný superšportiak Valkyrie je s Aston Martinom už dokončený. Venoval som tomu dosť času. V posledných pätnástich mesiacoch som sa opäť koncentroval na prácu na aute F1, ale máme tu excelentného technického riaditeľa Pierra Waché, ktorý vedie výnimočný tím ľudí," skonštatoval Angličan.

Hovorilo sa aj o tom, že Toro Rosso príde o technického riaditeľa Jamesa Keya. "V rámci Red Bullu je každý z týchto tímov zodpovedný sám za seba. Sme veľmi opatrní a dbáme na pravidlá týkajúce sa spoločných súčiastok. Kým je to v poriadku, má ich výmena z nášho pohľadu zmysel," povedal Newey, ktorý ďalšou vetou mimoriadne prekvapil: "Key bol miestami trochu negatívny. Viac k tomu nechcem povedať."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk