F1.sk F1.sk

Horner pochybuje, že by sa Buemi chcel vrátiť do F1
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Horner pochybuje, že by sa Buemi chcel vrátiť do F1

Red Bull stále hľadá jazdcov, ktorí by zaplnili dve voľné sedačky v juniorskom tíme Toro Rosso. Okrem iných sa hovorí aj o Sébastienovi Buemim, no Christian Horner neverí, že by sa Švajčiar chcel vrátiť. Musel by totižto zanechať ostatné šampionáty, v ktorých momentálne preteká a dosahuje úspechy.

Buemi pôsobil v Toro Rosso medzi rokmi 2009 a 2011, potom však o miesto prišiel. V rodine Red Bullu zostal ako rezervný jazdec. Medzitým vyhral tituly vo WEC a vo Formule E, v júni sa zúčastnil svojej prvej víťaznej 24-hodinovky v Le Mans v tíme Toyoty. V decembri okrem toho odštartuje v ďalšej sezóne Formuly E.

"Sébastien odvádza skvelú prácu. Tento rok vyhral Le Mans, kde bol kolegom Fernanda (Alonsa, pozn. red.). Je aj šampiónom Formuly E," chválil Buemiho v rozhovore pre Sky Sports F1 Christian Horner. "Je dôležitou súčasťou tímu, ktorý sa posúva vpred. Pár ďalších stajní má záujem o jeho služby."

"Najbližšie tri roky je však zaviazaný zotrvať v tíme v roli, ktorú má teraz. Bude to kombinovať so svojimi aktivitami. Nemyslím si, že pretekanie vo Formule 1 je na jeho programe. Má plány vo Formule E, v Le Mans a na našom simulátore robí výbornú robotu. Myslím si, že to je preňho viac ako dosť. Ľudia by sa museli zmieriť s veľkou stratou v príjmoch, keby sa vrátili do Formuly 1," ozrejmil Horner.

Šance na návrat Daniila Kvjata sa podľa padoku neustále zvyšujú, no druhé miesto je stále voľné. Red Bull môže vyberať spomedzi viacerých jazdcov, medzi ktorých sa už môže zaradiť aj Pascal Wehrlein. Mercedes s ním totižto ukončuje spoluprácu. Vraví sa však aj o tom, že by Wehrlein mohol zamieriť do elektrickej sestry Formuly 1.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk