F1.sk F1.sk

Räikkönen i Vettel očakávajú v Singapure vyrovnanú bitku troch tímov
zdroj: FOM/screenshot

Räikkönen i Vettel očakávajú v Singapure vyrovnanú bitku troch tímov

Ferrari musíme považovať za hlavného favorita singapurského víkendu, ale piatkové tréningy boli napokon vyrovnanejšie, ako by sa čakalo. Kimi Räikkönen dosiahol najrýchlejší čas, ale Lewis Hamilton z Mercedesu zaostal len o 0,011 sekundy. Silu Sebastiana Vettela sme nespoznali, pretože v ostrom kole ťukol múr a poškodil si auto.

"V prvom tréningu sme kontrolovali, aké to je, vykonali sme zmeny a zdalo sa, že to funguje celkom OK," sumarizoval svoj deň Räikkönen. "V druhom tréningu som to mohol odjazdiť aj lepšie, pretože v najrýchlejšom kole som vyšiel na obrubníky. Stratili sme tam nejaký ten čas."

Ferrari, Mercedes i Red Bull zatiaľ ukazovali podobnú rýchlosť. "Myslím si, že to bude vyrovnané. K veciam potrebujeme pristúpiť pekne po poriadku a niektoré veci napraviť, ale pneumatiky fungovali tak, ako sme očakávali. Vyzerali byť OK. Hypersofty toho veľa nevydržia, ale to už dobre vieme," dodal Iceman.

Vettel sa svojej chyby dopustil na výjazde z 21 zákruty. Nebolo to nič vážne, ale z jeho auta začala unikať kvapalina a problém nebolo možné rýchlo napraviť. "Bolo to vážnejšie, ako len pobozkanie steny," priznal Nemec. "Prijali sme predbežné opatrenia a radšej sme už nejazdili. Stratili sme nejaký čas a nie je to ideálne, ale pre auto som už nadobudol dobrý pocit. Na tomto mieste som už chvalabohu jazdil a okruh poznám."

"Myslím si, že to bude veľmi vyrovnané. V tejto chvíli je ťažké snažiť sa z dosiahnutých časov niečo vyčítať. Niektorí jazdci sa dostali aj do premávky a podobne, takže ťažko povedať, kto sa ako trápil či netrápil s pneumatikami. Ja si myslím, že gumy budú v nedeľu kľúčové a Red Bull vyzeral byť veľmi silný hlavne v závere stintov."

"V podaní troch tímov je to veľmi vyrovnané. Red Bull je tu azda bližšie, zdajú sa byť fakt rýchli. Viac sa dozvieme až v nedeľu, ale kvalifikácia je tu mimoriadne dôležitá, takže niečo uvidíme už zajtra," skonštatoval Vettel, podľa ktorého jeho chyba nebola tragická: "Sme v neskorej fáze sezóny a vieme, na čo sa musíme orientovať. Takáto strata času nie je žiadna veľká dráma. Jasné, že to nie je ideálne a nechceli sme to takto, ale niekedy je to tak."

Štvornásobný majster sveta celkovo má predstavu, na čom treba pracovať. "Moje ostré kolo bolo až do stretu s múrom v poriadku, ale s autom som inak nebol veľmi spokojný. V prvom tréningu bolo miestami fakt dobré, ale večer sme skúšali rôzne veci, ktoré možno nefungovali. Asi sa vrátime späť, ale to je celkom normálne," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk