F1.sk F1.sk

Arrivabene o Räikkönenovi: Čo si myslíte, že rozhodol Homer Simpson?
zdroj: Ferrari

Arrivabene o Räikkönenovi: Čo si myslíte, že rozhodol Homer Simpson?

Noví lídri Ferrari John Elkann a Louis Camilleri už pred časom povedali, že o jazdeckom zložení tímu rozhodne jeho šéf Maurizio Arrivabene. Tak sa napokon aj stalo a Kimiho Räikkönena mal o odchode informovať ešte v Monze.

"Čo ste čakali, že vám Kimi povie? Že rozhodol Homer Simpson?" pýtal sa Maurizio Arrivabene reagujúc na to, čo vo štvrtok povedal jeho odchádzajúci pretekár. "Pochopiteľne, že som rozhodol ja. Musím však povedať, že vzťahy s Kimim sú mimoriadne dobré a všetkému rozumie."

"A nebola to len otázka týkajúca sa toho, že mu to rozhodnutie treba oznámiť. Keď chcem svoju prácu robiť dobre, tak ho musím previesť celým procesom. Aj som tak spravil a všetkým som ho previedol. Ani sa nepokúsil povedať 'OK, teraz sa posnažím zmeniť tvoj názor' a ani nič podobné. Je to profesionál."

Arrivabene sa pristavil aj pri otázke, či bolo správne informovať Icemana práve v Monze. "Počul som mnoho vyjadrení, podľa ktorých to v Monze nebola správna chvíľa. Ale ak by som mu to povedal v Belgicku, kde Sebastian vyhral? Potom by bolo odrazu zlé, že som mu to povedal v Belgicku."

"Takže nikde nie je napísané, aký čas je ten správny. Napísané je však to, že podpisujeme kontrakty s jazdcami... s profesionálnymi jazdcami. Ja k mojim dvom jazdcom vždy pristupujem ako k profesionálom a aj od nich očakávam maximálny profesionalizmus a využitie všetkých svojich profesionálnych zručností."

Talian prezradil, že ak sa nemýli, Räikkönena informoval vo štvrtok pred VC Talianska. "Potom bol z toho taký nešťastný, že v sobotu vybojoval pole position," ironicky zareagoval Maurizio Arrivabene a jedným dychom dodal: "Hovoríme tu o profesionáloch."

Frédéric Vasseur, ktorý na piatkovej singapurskej tlačovke sedel po Arrivabeneho boku, okamžite trefne zareagoval, že on potom bude v budúcom roku robiť Kimiho nešťastným každý deň.

"Kritiku akceptujem, ale hneď som si pomyslel, že dobre, teraz ho budem robiť nešťastným každý víkend a dookola bude získavať pole position," opäť sa prihlásil o slovo Arrivabene, ktorý vzápätí dodal: "Hovoríme tu o profesionáloch a nie o deťoch, ktoré sa vozia v lunaparku."

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk