F1.sk F1.sk

Leclerc je dlhodobý projekt, vo Ferrari zostane do roku 2022
zdroj: Sauber

Leclerc je dlhodobý projekt, vo Ferrari zostane do roku 2022

Maurizio Arrivabene po tohtotýždňovom oznámení príchodu Charlesa Leclerca potvrdil aj dĺžku jeho kontraktu. Ferrari si Monačana pripútalo štvorročnou zmluvou. Šéf tímu avizuje, že tím má s mladým pretekárom dlhodobé plány.

Charles Leclerc sa už len tým, že budúci rok nastúpi na VC Austrálie v monoposte z Maranella, priblíži k viacerým rekordom. Stane sa najmladším pretekárom v červenom overale od čias Ricarda Rodrígueza, ktorý vo Ferrari debutoval v roku 1961. Skúseností tiež nemá na rozdávanie. Pri svojom mene má len štrnásť veľkých cien. Bude z neho najmenej skúsený debutant vo Ferrari po Gillesovi Villeneuveovi, ktorý mal pred príchodom do tímu odjazdené len jedny preteky za McLaren v roku 1977.

"Keď robíte rozhodnutia ako toto, ktoré sa týkajú jazdca, nemôžete sa pozerať len na krátkodobé záväzky, ale aj na dlhodobé," uviedol Maurizio Arrivabene. "Dlhodobý znamená nie iba na budúci rok, je to pre budúcnosť. Hovorím o budúcnosti tímu, o tom, ako vychovať mladý talent a čo od neho chcete v budúcnosti očakávať."

Arrivabene ďalej hovoril o tom, že je rád, že sa Leclerc zúčastnil mládežníckeho programu Ferrari. "Je jedným z najtalentovanejších jazdcov, akých vo Formule 1 máme. Vďakabohu, že vyrastá s nami. Dúfam, že bude pokračovať v kariére s nami aspoň do roku 2022."

"Prvou chybou by však bolo vyvinúť na plecia tohto mladíka priveľký tlak. To by mohla byť veľká chyba," uvedomuje si rodák z Brescie. Leclerc bude mať za sebou v čase príchodu len jednu sezónu v F1.

Leclerc sa vymení s majstrom sveta z roku 2007, ktorý na druhej strane skúsenosťami prekypuje. "Je skvelý ako človek aj ako jazdec," pokračoval na margo Kimiho Räikkönena Arrivabene. "Myslím si, že sme spravili správne rozhodnutie pre nás aj pre Kimiho."

Ferrari pri písaní vyhlásenia, ktorým oznamovalo Räikkönenov odchod, porušilo jednu z tradícií. Arrivabene vysvetľoval, čo ich k tomu viedlo. "Spôsob, akým sme tú správu napísali, bol stopercentne úmyselný. Trochu sme porušili pravidlá Ferrari, podľa ktorých všetko oznámime v jednom riadku. Chceli sme vyjadriť obdiv ku Kimimu za to, čo pre nás spravil. Želáme mu tú najlepšiu budúcnosť."

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk