F1.sk F1.sk

Mick Schumacher má vo Ferrari "dvere otvorené"
zdroj: TASR/AP

Mick Schumacher má vo Ferrari "dvere otvorené"

Mickovi Schumacherovi sa doteraz vo Formule 3 až tak veľmi nedarilo. V posledných týždňoch ho však akoby pokropili živou vodou, čo okamžite naštartovalo úvahy o jeho možnom príchode do Formuly 1, ba dokonca až do samotného Ferrari. Šéf tímu z Maranella tvrdí, že Schumacherovo meno má v Scuderii vždy dvere otvorené.

Spojenie Michaela Schumachera a Ferrari takmer predurčuje jeho syna Micka k tomu, aby sa stal súčasťou jazdeckej akadémie Ferrari. Zatiaľ však zostáva nezávislý, žiaden tím kráľovnej motoršportu ho ešte neukoristil. Maurizio Arrivabene si myslí, že je to tak aj dobre. Dôležité je totižto nedostávať Micka pod priveľký tlak.

"Ohľadom Micka Schumachera si myslím, že je najdôležitejšie ho nechať rásť bez zvyšovania tlaku. Jeho posledné výsledky sú veľmi, veľmi dobré. Želám mu skvelú kariéru," povedal na piatkovej tlačovej konferencii šéfov tímov Maurizio Arrivabene.

"Takémuto menu, ktoré písalo stránky v histórii Ferrari, sú dvere v Maranelle, samozrejme, vždy otvorené," vyhlásil 61-ročný Talian. "Ale bez toho, aby sme to prehnali. Toto je rozhodnutie Schumacherovej rodiny."

"Nechajme však chlapcov, nech sa zabávajú. Toto vždy opakujem: buďte koncentrovaní, ale medzitým sa aj zabávajte. Pomaly, ale isto dospievajte. Potom sa pozrieme na budúcnosť. Ako však môžete povedať nie takémuto menu v Maranelle?" spýtal sa na záver Arrivabene.

Mick Schumacher má našliapnuté na titul v európskej Formule 3, kde vyhral posledné tri preteky na Nürburgringu. O rok by mohol pokročiť do Formuly 2, no na konci tejto sezóny by už mohol mať aj dosť licenčných bodov na vstup do samotnej kráľovnej motoršportu. Naposledy takýto skok spravili Max Verstappen a Lance Stroll.

Mladý Nemec by mohol zakotviť napríklad v Sauberi, a tak sa niečo naučiť od Kimiho Räikkönena. Frédéric Vasseur si však myslí, že by to bol až príliš veľký skok. Schumacher by mal ešte dozrieť.

"Podľa mňa je skok z F3 do F1 obrovský. S takýmto množstvom testovacích dní, ktoré teraz máme — nechcem povedať, že je to nemožné —, ale je to dosť ťažké," skonštatoval Vasseur. "Asi by preňho dávalo väčší zmysel ísť do F2. Ale mohol by byť spojený s tímom F1, mohol by sa zúčastniť nejakých prvých tréningov. Existuje mnoho spôsobov, ako sa pripraviť na F1."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk