F1.sk F1.sk

Budkowski nechápe, čo sa Haasu nepozdáva
zdroj: Twitter/Renault

Budkowski nechápe, čo sa Haasu nepozdáva

Šéf Haasu Günther Steiner si po talianskom proteste Renaultu voči legálnosti jeho auta nedával servítku pred ústa. Naznačil, že tím so sídlom v Enstone porušil džentlmenskú dohodu; ak chcel voči autu protestovať, mal tak spraviť pred pretekmi vo chvíli, kým na to ešte bolo možné reagovať.

Renault to však spravil takticky a počkal si na skončenie pretekov. Ak by Romain Grosjean neprešiel cieľom šiesty a nebodoval by, tak by to Francúzi asi nechali tak. V tomto prípade však zakročili a konkurentovi v boji o štvrté miesto vzali cenných osem bodov.

"Ostatné autá pravidelne sledujeme," povedal výkonný riaditeľ Renaultu Marcin Budkowski pre Motorsport.com. "Jednak my, ale jednak asi aj ostatné tímy, si toto všimli ešte pred niekoľkými pretekmi. Myslím si, že tú podlahu predstavili ešte v Kanade. Je pravda, že dlho sa takto neprotestovalo, ale toto nie je otázka džentlmenskej dohody. FIA im predsa dala niekoľko pretekov na to, aby podlahu postavili tak, nech je legálna."

"Nemali sme problém s časom, ktorý dostali k dispozícii. Oni ho však nerešpektovali a podľa mňa ich toto všetko ani neprekvapilo. Günther narážal asi na to, že keď si na aute všimneme niečo nelegálne, nebudeme protestovať okamžite, ale najskôr budeme komunikovať s FIA a so samotným tímom. Ale tá technická direktíva bola verejná, nie? Podobne, ako všetci ostatní, sme očakávali, že vyrukujú s podlahou, ktorá vyhovuje technickým pravidlám. Prekvapilo nás, že tak nespravili."

Je celkom možné, že ak by Grosjean nebodoval, tak by to Renault neriešil. "Po pretekoch sme sa stretli a zvažovali sme, či to necháme tak a vo výsledkoch budeme mať auto, ktoré bolo zjavne nelegálne... Auto, ktoré nie je v súlade s technickou direktívou," vysvetľoval Budkowski. "Usúdili sme, že s autom, ktoré nie je v súlade s technickými pravidlami, spokojní nebudeme. To je všetko."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk