F1.sk F1.sk

Brawn o predbiehaní: Najdôležitejší je skvelý súboj
zdroj: Mercedes

Brawn o predbiehaní: Najdôležitejší je skvelý súboj

Ross Brawn spolu so svojimi ľuďmi pracuje na pravidlách pre rok 2021. Autá by mali vyzerať omnoho atraktívnejšie, ale to nie je všetko; mali by byť postavené tak, že napomôžu atraktívnejšiemu pretekárskemu športu.  Súperov bude možné omnoho tesnejšie nasledovať a tým pádom by sa malo dať predbiehať aj bez DRS.

Brawn však na piatkovej tlačovke prezradil, že Formula 1 si DRS asi ponechá. "Podľa mňa si to môžeme ponechať v rezerve," skonštatoval. "Ale bol by som rád, ak by sme sa dostali do situácie, že DRS nebude natoľko významné. Ak však uvidíme, že autá spoločne dokážu bojovať, je veľmi ľahké zbaviť sa ho."

"Predbiehanie je kulminácia a vrchol všetkého, ale podľa mňa je najdôležitejšie mať skvelý súboj. Ak máme autá, ktoré sa nedokážu konzistentne nasledovať, pretože pneumatiky sa ničia a v jazde za súperom strácajú výkon, tak tie skvelé bitky jednoducho mať nebudeme. Nuž a môžeme mať skvelú bitku aj tak, že ten, ktorý vedie, si svoju pozíciu aj udrží... ale počas toho všetkého uvidíme parádny boj."

Angličanovi ide aj o to, aby sme pochopili rozdiel medzi pretekaním sa a predbiehaním. To prvé je podľa neho dôležitejšie. "Pretekanie často kulminuje v predbehnutie," vysvetľoval svoje myšlienky Ross Brawn "Videl som štatistiky z Monzy, kde bola približne polovica manévrov s DRS, ale polovica bez. V Monze sme teda videli množstvo akcie, ale je to aj unikátny okruh. Potrebujeme viac takých okruhov, na ktorých autá dokážu bojovať."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk