F1.sk F1.sk

Wolffa vytočil Oconov osud: Obrovské množstvo politiky, tajné agendy, lži
zdroj: Force India

Wolffa vytočil Oconov osud: Obrovské množstvo politiky, tajné agendy, lži

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff je totálne znechutený politickými hrami, ktoré sa vo Formule 1 odohrávajú. Vytočili ho v súvislosti s jeho jazdcom Estebanom Oconom, pre ktorého mal dohodnuté zaujímavé alternatívy, ale napokon z nich nič nie je a talentovaný mladík ostane podľa všetkého bez miesta.

Hovorí sa o tom, že v júli bol dohodnutý s McLarenom, ale napokon sa preorientoval na Renault, pretože francúzsky výrobca takisto potvrdil záujem o jeho služby. Ibaže na poslednú chvíľu sa rozhodol pre Daniela Ricciarda a McLaren už medzi tým podľa všetkého oslovil Carlosa Sainza.

Nuž a keď prešla Force India do rúk nových majiteľov okolo Lawrenca Strolla, tak Oconovi hrozí aj strata jeho aktuálneho miesta. Tím si ponechá Sergia Péreza, ku ktorému nominuje Lanca Strolla.

"To, čo sa udialo v júli a v auguste, je jednoducho neuveriteľné," skonštatoval Wolff v rozhovore pre Sky Sports F1. "V pozadí bolo obrovské množstvo politiky, tajné agendy, lži. Nie všetci dobrí jazdci skončia v autách a Esteban bude možno jedným z nich."

"V júli mal na stole dve ponuky zmlúv a bola to len otázka toho, aby si vybral správnu. No napokon nemá nič, pretože niektorí ľudia jednoducho nemajú gule na to, aby sa držali toho, čo povedali."

Mercedes vraj bude naďalej stáť za Oconom a tento problém vyrieši. No táto značka mu na druhej strane aj škodí, pretože Renault i McLaren povedali, že radšej chcú nezávislého pretekára ako niekoho, kto patrí konkurentovi.

Nedávno sme zachytili Wolffove slová o tom, že Ocona možno prepustí zo služieb jeho značky a tým mu pomôže. Teraz však Rakúšan povedal niečo iné: "Ani náhodou. Jedného dňa bude sedieť v Mercedese, bude vyhrávať preteky a tituly. Všetkým ostatným ukáže, že spravili chybu."

Nuž a obdobný problém sa týka aj ďalšieho mladíka Mercedesu Georga Russella, ktorý je lídrom F2. "Nemôže to zvládať lepšie, ako to momentálne zvláda. Vôbec nepochybujem o tom, že sa v budúcnosti dostane do F1. Či jeho talent rozpozná iný tím, alebo sa mu to podarí s nami, to uvidíme," odkázal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk