F1.sk F1.sk

Druhý tréning tesne pre Räikkönena, Vettelove plány dostali trhlinu
zdroj: TASR/AP

Druhý tréning tesne pre Räikkönena, Vettelove plány dostali trhlinu

V Singapure bol po západe slnka najlepší Kimi Räikkönen, no Lewis Hamilton mu veľa priestoru nenechal. Brit stratil na Räikkönenovo kolo v čase 1:38,699 len jedenásť tisíciniek sekundy. Red Bull zatiaľ rožky veľmi nevystrčili, tretiemu Verstappenovi chýbala viac ako polovica sekundy.

Pre Kimiho Räikkönena to bol bezproblémový tréning, čo sa rozhodne nedá povedať o jeho kolegovi.

Sebastian Vettel sa v úvode ukazoval na popredných priečkach, no keď sa v polovici tréningu pustil do ďalšej — v prvých dvoch sektoroch aj vydarenej — kvalifikačnej simulácie, v závere okruhu ťukol pravou časťou auta do bariéry. Vjazd do boxov bol veľmi blízko, nuž Vettel okamžite zamieril ku svojim mechanikom. Pod jeho Ferrari sa objavila mláka červenej tekutiny, podľa správ z padoku šlo o chladiacu kvapalinu. Ted Kravitz zo Sky Sports počas tréningu vysvetľoval, že tímy používajú rôznofarebné kvapaliny pre rôzne systémy, aby vedeli ľahšie identifikovať oblasť úniku.

Táto udalosť v každom prípade ukončila Nemcov piatkový program. Bez pretekových simulácií to bude mať Vettel v pretekoch, ktoré zúfalo potrebuje vyhrať, oveľa náročnejšie. Jeho čas z prvej polovice tréningu napokon stačil len na deviate miesto.

Lewis Hamilton dnes skončil druhý, no pár problémov mal aj on. Viackrát prebrzdil, raz dokonca takmer vrazil do Sebastiana Vettela, ale vo všetkých prípadoch si to odniesli len jeho pneumatiky Pirelli a prinajhoršom spiatočka, ktorú musel použiť. Valtterimu Bottasovi opäť chýbala rýchlosť, so stratou šiestich desatín obsadil len piate miesto.

Nepríjemnosti sa už tradične nevyhli Red Bullom, dnes konkrétne Maxovi Verstappenovi. V priebehu tréningu sa mal na jeho aute objaviť menší únik oleja. Po pár minútach sa ho podarilo odstrániť a Verstappen zajazdil niekoľko ďalších kôl, no pochybnosti sa v Red Bulle nerozplynuli. Holanďan sa ešte aspoň dvakrát pýtal na pohonnú jednotku. Piatok však uzavrel na tretej priečke pred kolegom Ricciardom.

Výbornú rýchlosť Renaultu z prvého tréningu potvrdil Carlos Sainz šiestym miestom. Zdatného súpera by mu mali robiť chlapci z Haasu, ktorých reprezentoval Grosjean na siedmej priečke. Alonso skončil ôsmy, za ktorým registrujeme spomínaného Vettela a Hülkenberga.

O ďalšiu akciu sa postaral Marcus Ericsson, ktorý sa roztočil len tesne pred Fernandom Alonsom. Pre Španiela to musel byť poriadny budíček, keďže takmer do Sauberu vrazil. Horiacou pravou zadnou brzdou zas prekvapil Lance Stroll.

F1.com

V Singapure mali akurát skúšku sirén.

Verstappen hlási, že motor "to robí zas. Nevidíte to na dátach?" Inžinier mu prikázal zmeniť palivovú zmes.

Lewis Hamilton už vystúpil z auta a vybral sa smerom do útrob garáže.

Kimi Räikkönen je dnes poriadne rozbehnutý. FIA mu práve udelila pokutu tisíc eur za prekročenie maximálnej rýchlosti v boxoch. Namiesto 60km/h šiel 73,1 km/h.

Marcus Ericsson spravil takúto piruetu. Nechýbalo veľa a vrazil by doňho jeden z McLarenov.

Vettel vystúpil z auta.

U Vettela sa hovorí o chladiacej kvapaline. Medzičasom vychádza na trať Räikkönen na použitých hypersoftoch.

Tímy začínajú s dlhými jazdami, auto Sebastiana Vettela však nevyzerá na to, že by v nasledujúcich minútach bolo schopné vyraziť na trať. Kryt motora je dolu a mechanici skúmajú oblasť pohonnej jednotky.

Max Verstappen mal mať menší únik oleja, no už je späť na trati.

Lewis Hamilton prebrzdil v prvej zákrute.

Renault potvrdzuje dobrú formu z prvého tréningu. Sainz je na štvrtom mieste.

1:38,699, Kimi Räikkönen, prvá priečka.

1:38,710 - Netrvalo to dlho a prvý je opäť Hamilton.

1:39,368 - Valtteri Bottas svižným kolom prekonal najlepší čas z prvého tréningu. Doposiaľ najrýchlejšieho Räikkönena predbehol o viac ako sekundu.

Max Verstappen má problém. Ted Kravitz informuje, že pri návrate do boxov bolo cítiť olej. Mechanici skúmajú zadnú časť Holanďanovho auta.

Poradie na čele sa neustále mení. Prvá päťka: Räikkönen, Verstappen, Vettel, Ricciardo, Hamilton.

Max Verstappen dokončil svoje prvé kolo a hneď sa posunul na čelo. O pár sekúnd ho predbehol Lewis Hamilton, no Sebastian Vettel sa rútil hneď za ním a teraz je na čele so svojím kolom na úrovni 1:40,922.

Räikkönen, Vettel aj Bottas jazdia na použitých ultrasoftoch.

Kimi Räikkönen je však o dve a pol desatinky rýchlejší.

1:41,520 - Sebastian Vettel sa dostal na čelo pred Valtteriho Bottasa.

Trinásť pilotov už vyrazilo na trať, merané kolá majú zatiaľ na kontách len Haasy a Valtteri Bottas. To sa už o pár okamihov zmení.

Mark Hughes sa domnieva, že ultrasofty by mohli byť rýchlejšie ako hypermäkké zmesi. To by mohlo uškodiť Ferrari, ktoré má hypersoftov najviac.

Anthony Davidson: "Tu neustále krútite volantom. Dokonca aj na simulátore sa unavíte."

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk