F1.sk F1.sk

Grosjean po rane pre Haas: Takto cítime ešte väčší hlad
zdroj: Haas

Grosjean po rane pre Haas: Takto cítime ešte väčší hlad

Romain Grosjean nie je celkom spokojný s tým, ako konkurencia pristupuje k jeho tímu Haas. Stajňa je neprestajne obviňovaná z úzkej spolupráce s Ferrari a v Taliansku dostala aj ranu pod pás. Renault po pretekoch požiadal o posúdenie súladu s technickými pravidlami a komisári napokon Grosjeana diskvalifikovali.

Technický odborník Renaultu Marcin Budkowski v jednom z rozhovorov priznal, že Haas mohol podlahu upraviť veľmi jednoducho; stačili by na to dvaja mechanici, ktorí by to stihli za jednu noc. Francúzi však aj tak konali takticky. Nesťažovali sa pred pretekmi, ale až po nich, keď už ľudia z Haasu nemohli nič robiť.

"Len sa smejeme," reagoval Grosjean na otázku smerujúcu k tomu, ako Haas vnímajú ostatní. "Béčko Ferrari. Takto nás nazvali už viackrát. Je to nedostatok rešpektu k ľuďom, ktorí na tomto projekte pracujú. Zvolili sme iný spôsob príchodu do Formuly 1, ale nájdite mi tím v minulosti, ktorý vo svojom treťom roku bojoval o štvrté miesto v majstrovstvách."

"A to proti Renaultu, ktorý má možno 700 zamestnancov, proti Force Indii, ktorá je fakt dobre rozbehnutá, či proti McLarenu, čo je obrovský tím. Je úžasné vidieť, že aj toto sa dá dosiahnuť. Niekto je preto šťastný, niekto už menej."

Grosjean sa zamyslel aj nad tým, či by Haas v prípade nájdenia chyby u súpera postupoval rovnako agresívne ako Renault: "Nie sme tu preto, aby sme sa hrali, ale neviem, či by sme konali rovnako. Pri snahe o získanie pozície k veciam každý pristupuje inak. Je v tom veľa peňazí. Je to biznis. Vážna vec. Nie som si však istý tým, či by sme konali rovnako."

Pre americké zoskupenie to napokon môže byť len motivácia. "Je to tak, v konštruktérskom šampionáte nám to dodá dodatočnú motiváciu. Nie som si istý, či sme ju potrebovali, ale takto cítime ešte väčší hlad," dodal Romain Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk