F1.sk F1.sk

Hamilton vs Verstappen: Prestal alebo neprestal Red Bull vyvíjať?
zdroj: Red Bull Content Pool

Hamilton vs Verstappen: Prestal alebo neprestal Red Bull vyvíjať?

Na štvrtkových stretnutiach pretekárov s novinármi sa riešilo aj to, že Red Bull už pravdepodobne dávnejšie prestal vyvíjať tohtoročné auto. To by vysvetľovalo, prečo tento tím zvyčajne zaostáva a pre dvojicu top zoskupení nie je takou hrozbou ako bol.

"Na stretnutí, ktoré nás ešte len čaká, mi tím dá vedieť, či Red Bull počas tohto víkendu zohrá nejakú rolu," povedal Lewis Hamilton na oficiálnej štvrtkovej tlačovke. "V mnohých pretekoch však boli pomerne blízko a usudzujem, že táto veľká cena je pre nich zvyčajne dobrá."

"Mám pocit, že svoje auto prestali vyvíjať už dosť dávno a koncentrujú sa na budúcoročné - aspoň tak som počul. Jazdia teda už len s tým, čo majú k dispozícii," skonštatoval Angličan.

Keď neskôr pred novinárov predstúpil Max Verstappen, tak sa týmto slovám začudoval: "Nie som si celkom istý tým, ako to vie. Nie je to pravda."

Podľa Holanďana tu ide skôr o to, že Mercedes a Ferrari ostatným motorovo ušli a nikto na nich nemá nárok. Vraj to bude cítiť aj v Singapure. "Keď sa na to pozriem reálne, tak výkonnostne strácame viac ako v minulom roku," zamyslel sa Verstappen. "Už v minulom roku sme tu pritom na Seba v kvalifikácii stratili tri desatinky. Budeme to mať ťažké, ale nikdy nehovor nikdy."

"Myslím si, že naše auto je fakt dobré. Dúfam, že z motora dokážeme vyťažiť o niečo viac. Určite budeme robiť všetko pre to, aby sme vybojovali najlepší možný výsledok," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk