F1.sk F1.sk

Saward: Mercedes je silnejší tím, vládne tam iná kultúra ako vo Ferrari
zdroj: F1/Twitter

Saward: Mercedes je silnejší tím, vládne tam iná kultúra ako vo Ferrari

Novinár Joe Saward vo svojom aktuálnom blogu uviedol, že Sebastian Vettel podľa neho dopláca aj na politickú nestabilitu Ferrari. V Mercedese majú všetko pekne upratané a Lewis Hamilton z toho ťaží, no vo Ferrari to tak nie je a tím prechádza zmenami.

Nuž a v budúcom roku to Vettel podľa Sawarda nebude mať jednoduchšie, pretože príde o svojho "wingmana" Kimiho Räikkönena, ktorého nahradí ambiciózny mladík Charles Leclerc. 

"Vyzerá to tak, že tomuto tímu vládne strach," napísal Saward pre motorsportweek.com. "Bizarná stratégia smerom k médiám bola nastavená preto, aby sa pokúsila zamedziť tomu, že paranoja sa vymkne spod kontroly. Ferrari však bolo takmer vždy tímom, ktorý si svoj život sťažoval strachom, že bude považovaný za nie dosť dobrý pre Taliansko."

Najväčšie úspechy dosiahli červení vtedy, keď ich viedol Francúz Jean Todt s Angličanom Rossom Brawnom, ktorí do Maranella priniesli inú kultúru. "Jean Todt mohol mať svoje chyby, ale pochopil, čo je pre Ferrari potrebné. Zaviedol systém, ktorý tímu umožnil vyhrávať a prehrávať bez každodenného strachu z tituliek Gazzetty dello Sport."

"Práve táto nestálosť bola dlhé roky Achillovou pätou vzpínajúceho sa koňa, ale snažiť sa predstierať, že médiá tu nie sú, nie je odpoveď," zdôraznil Saward, ktorý si myslí, že "odchod" Sergia Marchionneho môže tímu pomôcť a Maurizio Arrivabene mu umožní "dýchať".

"Veď médiá nie sú vašim nepriateľom. Nepriateľom je strach," skonštatoval Angličan. "V Mercedese vládne celkom iná kultúra. Tam chápu, že k tomu patria aj chyby. Dokonca ich vítajú a snažia sa z nich poučiť. Nedávna mea culpa stratéga Jamesa Vowlesa v priamom prenose bola potvrdením toho, prečo je Mercedes silnejší tím. Tam môžu ľudia svoje chyby priznať bez strachu z toho, že budú vykopnutí z dverí..."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk