F1.sk F1.sk

Formula E bojuje o Alonsa, tento rok to asi nevyjde
zdroj: McLaren

Formula E bojuje o Alonsa, tento rok to asi nevyjde

Felipe Massa pred časom na svojich sociálnych sieťach spojil Fernanda Alonsa s Formulou E. Sám v nej bude pôsobiť a z jeho slov bolo cítiť, že možno vie niečo, čo my nevieme. Alonso sa zatiaľ nedohodol so žiadnym tímom tejto série a v blížiacej sa sezóne 2018/19 sa tak asi ani nestane, no ohľadom budúcnosti je všetko otvorené.

"S Fernandom som hovoril," povedal šéf Formuly E Alejandro Agag pre South China Morning Post. "Stretol som sa s ním v Monze a myslím si, že v tejto sezóne pôjde do Ameriky, ale v sezóne, ktorá bude nasledovať po tom, po ňom určite pôjdeme."

"S Fernandom často komunikujem a Formulu E má veľmi rád. Veľmi sa zaujíma o autá. Je mimoriadne zvedavý na to, aké bude naše auto, s ktorým začneme piatu sezónu. Chce o ňom vedieť viac a mám pocit, že podľa neho vyzerá mimoriadne super. Fernando je do áut celý zbláznený."

Formula E veľmi rýchlo napreduje a okrem ostrieľaného Massu v nej čoskoro uvidíme aj tím Mercedes. Všetko jej to dodá punc vyššej kvality.

"Massa je skvelý pretekár a veľký kamarát. Je to super osobnosť a po svete ho sleduje veľké množstvo ľudí. To, že príde do Formuly E, bude pre náš šampionát skvelé. Máme skvelé jazdecké obsadenie, lepšie je na tom len Formula 1. Okrem nich sme v tomto smere asi najlepší na svete."

"Čoraz viac jazdcov sa zaujíma o Formulu E, pretože rastieme. Máme väčšie rozpočty, z ktorých sa platia platy, takže jazdci sú tu exkluzívne," pokračoval Agag. "Z Formuly E sa stáva priorita."

Španiel pripomenul, že od jeho série pôvodne nikto nič nečakal. Ľudia si mysleli, že po chvíli zakape. "Teraz sme však konsolidovaní ako celosvetový šampionát, máme tu veľké značky a výrobcov automobilov. V minulom roku sme dosiahli obrovský progres a výrazne sme predčili svoje očakávania. Máme nového titulného sponzora ABB, oznámili sme dohodu s Mercedesom a Porsche. Tieto značky opustili iné šampionáty a prišli do Formuly E."

"V budúcom roku začnú svoje pôsobenie aj Nissan a BMW. Tento šampionát začína byť obrovský. Na štartovom rošte bude poriadny výkon... a nie len z hľadiska elektrickej sily," dodal s úsmevom Alejandro Agag.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk