F1.sk F1.sk

Räikkönen obsadil Ericssonov kokpit, dostane druhé miesto Giovinazzi?
zdroj: Scuderia Ferrari

Räikkönen obsadil Ericssonov kokpit, dostane druhé miesto Giovinazzi?

Padokom obletela zaujímavá správa: Kimi Räikkönen sa so Sauberom dohodol bez toho, aby do hry vstúpilo Ferrari, takže de facto obsadil kokpit, ktorý doposiaľ patril Marcusovi Ericssonovi. Nuž a na druhý kokpit má právo Ferrari s Alfou Romeo, takže hlavným favoritom by mal byť Antonio Giovinazzi.

"Zmluva Sauberu s Ferrari a ich sesterskou spoločnosťou Alfa Romeo dáva talianskemu tímu právo nominovať jedného jazdca s finálnym termínom 15. októbra," informuje Motorsport.com. "V roku 2018 toto miesto obsadil Charles Leclerc, ktorý bude v budúcom roku pôsobiť vo Ferrari."

Ferrari to však nemá také jednoznačné, pretože Giovinazzi je mimoriadne rešpektovaným simulátorovým jazdcom a stajňu možno opustí i druhý testovač Daniil Kvjat, o ktorého služby má záujem Toro Rosso. Ferrari by teda svoje simulačné eso nechcelo len tak pustiť.

Celá situácia spôsobila problémy aj Marcusovi Ericssonovi, ktorý je na prahu vypadnutia z F1. Aj keby totiž Ferrari Giovinazziho nenasadilo, konkurencia na druhý post v Sauberi je veľká. Miesto by chcel napríklad aj Stoffel Vandoorne.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk