F1.sk F1.sk

Ricciardo je na Singapur pripravený: V saune bol v pretekárskom overale
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo je na Singapur pripravený: V saune bol v pretekárskom overale

Daniel Ricciardo nedávne preteky v Taliansku nedokončil. Najskôr sa zdalo, že mu zlyhal motor, ale realita bola iná; za problém mohla spojka. Motoru sa napokon našťastie nič nestalo.

"Nie, všetko je v poriadku," potvrdil vo štvrtok pred Veľkou cenou Singapuru. "Pohonná jednotka C-verzie to prežila, takže ju môžem využiť aj tu na tomto okruhu. To je dobrá správa."

Red Bull v tomto roku vyhral v Monte Carle a veľmi dobré šance bude mať aj tento víkend. "To víťazstvo bolo už dávno. Už som takmer aj zabudol, ako chutí triumf. V Monaku to bolo o obrovskom strese a ani som si to nemohol poriadne užiť. Tentoraz musíme získať pódium, ale víťazstvo radšej neavizujem. Našim najväčším súperom bude Ferrari."

"V Monaku sme však silnejší ako v Singapure," upozornil Ricciardo. "Vettel mal na tomto mieste pred nami pred rokom veľký náskok. V Singapure je výkon dôležitejší ako v Monte Carle, takže východisková pozícia nie je rovnaká."

"C-verzia motora Renault je pre nás určite pokrokom. Cítim to hlavne v kvalifikácii. Pred budúcim rokom, keď budem pôsobiť v Renaulte, mi to zlepšuje náladu," skonštatoval Austrálčan, ktorý svojim prestupom z F1 vlastne vypoklonkoval Estebana Ocona.

Sám to s úsmevom priznal. "Vyzerá to tak, že som rozpútal všetko, čo sa následne udialo. Ak teda chcete, som nepriamo vinný za to, že Ocon nemá auto. Môj prestup ho dostal do nepohodlnej situácie."

"Na druhej strane si nemyslím, že by Formula 1 nedávala šancu mladíkom, veď tu máme veľa mladej krvi. Ja mám 29 a som už 'oldie'," smial sa Daniel Ricciardo. "Ocon patrí do Formuly 1, ale nie je prvý, ktorý sa dostal do takejto situácie. Aj keď by v budúcom roku vyšiel naprázdno, tak jeho budúcnosť je tu."

V Singapure dostanú pretekári poriadne zabrať. Teploty vzduchu budú presahovať tridsiatku a extrémna bude aj vlhkosť vzduchu. "Keď som sem prišiel v roku 2011, tak som to podcenil. Na horúčavu a dĺžku pretekov som bol zle pripravený..."

"Od toho okamihu robím v tomto smere veľmi veľa. Od Monzy som sa intenzívne venoval tréningu. V saune som bol v pretekárskom overale. Trénoval som so siedmimi vrstvami oblečenia. Nemalo to byť pohodlné, pretože tu v Singapure to v aute pohodlné rozhodne nie je. Keď na niektorých pretekároch vidím pred štartom vestu s ľadom, len sa smejem. Viem, že ja to nepotrebujem. Je to moja psychická výhoda," dodal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk