F1.sk F1.sk

Vandoorne sa čuduje slovám Browna: Veď práve oni ma prepustili!
zdroj: McLaren

Vandoorne sa čuduje slovám Browna: Veď práve oni ma prepustili!

Stoffel Vandoorne sa nedávno dozvedel smutnú správu. Vedenie tímu McLaren oznámilo, že od budúceho roku s ním neráta a kolegom Carlosa Sainza bude mladučký Lando Norris.

"Bolo to tímové rozhodnutie a musím ho rešpektovať," uznal Belgičan. "Ale nedostal som jasné vysvetlenie, prečo sa tak stalo. No otázka presnej stratégie budúcnosti je otázkou, ktorú treba adresovať tímu. Pre mňa by bolo fajn vedieť to, ale asi tu nie je príliš čo vysvetľovať."

Šéf McLarenu Zak Brown následne prekvapujúco povedal, že ak by bol na mieste Toro Rosso, okamžite by po Vandoornovi siahol. Ten sa však len zasmial: "Podľa mňa je trochu čudné počuť niečo také. Viete... veď práve oni ma prepustili!"

Šance na nájdenie nového pretekárskeho miesta v F1 sú "malé", ale talentovaný pretekár sa nevzdáva. "Viem, ako na tom som a poznám svoju pozíciu týkajúcu sa budúceho roku," skonštatoval. "V tejto chvíli sa ohľadom budúcej sezóny o ničom nerozhodlo a som v podobnej situácii ako Esteban (Ocon, pozn. red.)."

"Jazdecký trh je už niekoľko týždňov čudný a všetko sa hýbe. Voľné miesta ubúdajú jedno po druhom takmer každý deň. Šance na to, že budem v budúcom roku na rošte, sú veľmi malé, ale kým nie je všetko definitívne, tak človek komunikuje, pokúša sa a dáva do toho všetko. To je jediná vec, ktorú momentálne môžem robiť."

"Pozeráme sa aj na iné série a v priebehu najbližších týždňov by som mohol vedieť niečo viac. Kým sa dvere v F1 definitívne nezatvoria, nechávam otvorené všetky možnosti. Existujú viaceré zaujímavé projekty, ktoré by v budúcom roku mohli vyjsť, ale v tejto chvíli nie je nič hotové. Povedzme to tak, že som voľným hráčom," dodal Stoffel Vandoorne.

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk