F1.sk F1.sk

Čo hovoria na Räikkönenov prestup Ricciardo, Hülkenberg a Alonso?
zdroj: Ferrari

Čo hovoria na Räikkönenov prestup Ricciardo, Hülkenberg a Alonso?

Ferrari v utorok oznámilo, že pre Kimiho Räikkönena to bude posledná sezóna v červenom. Očakávalo sa, že Fín tým pádom ukončí kariéru, ale skutočnosť je iná: dohodol sa na prestupe do Sauberu.

"Trochu ma to prekvapilo," priznal Daniel Ricciardo z Red Bullu Racing. "Predpokladal som, že Ferrari spraví takúto zmenu, ale myslel som si, že Kimi potom odíde, bude jazdiť na kroskách a tráviť čas s rodinou."

"Prekvapilo ma aj to, že sa dohodol na dvojročnej zmluve. Reč jeho tela nezvykne naznačovať, že si šport príliš užíva, ale je zrejmé, že ho má rád viac, ako si my ostatní myslíme," dodal Austrálčan.

Räikkönen pravdepodobne verí aj tomu, že Sauber bude naďalej napredovať. Pod vedením Frédérica Vasseura to zatiaľ vyzerá veľmi dobre a ak si tím udrží podporu Alfy Romeo, nemuselo by to byť zlé.

"Aj ja som trochu prekvapený," povedal Nico Hülkenberg z Renaultu. "Všetci milujeme pretekársky šport a je ťažké skoncovať s ním. Formula 1 je vrchol motoršportu. Je to úžasný život a skvelá práca."

"Z tohto pohľadu je dosť ťažké len tak skončiť a odrazu nič nerobiť, no odísť z top tímu do auta, ktorému doteraz dával kolo, no po novom ho bude dostávať... tak to je dosť zaujímavé. Určite na to mal svoje dôvody," zamýšľal sa Nemec.

Pár slov k téme povedal aj Fernando Alonso. "Každý to cíti inak, každý je iný, každý má iné ambície," skonštatoval. "Takto zvonku mi je tieto veci ťažké posúdiť."

Ak Kimi Räikkönen odjazdí aj sezóny 2019 a 2020, prekoná rekord Rubensa Barrichella v počte absolvovaných veľkých cien. Aktuálne je na čísle 285, Barrichello ich zvládol 323.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk