F1.sk F1.sk

Alonsa od Belgicka naďalej bolí ruka. Nevie o čo ide...
zdroj: McLaren

Alonsa od Belgicka naďalej bolí ruka. Nevie o čo ide...

McLaren, Fernando Alonso a sedemnásobný šampión NASCAR Jimmie Johnson v stredu uverejnili zaujímavé video, ktoré naznačovalo Alonsovo prepojenie s touto populárnou americkou sériou. Nie je vylúčené, že obaja by si svoje autá vymenili, čo sme videli už aj v prípadoch Lewisa Hamiltona a Tonyho Stewarta, prípadne Juana Pabla Montoyu a Jeffa Gordona.

Pri tom všetkom je dosť možné, že Alonsa by sme vo februári mohli vidieť aj na podujatí Daytona 500. Šéf McLarenu Zak Brown má so svetom NASCAR silné prepojenia a týka sa to hlavne tímu Hendrick, v ktorom pôsobí práve Johnson.

"Sú to jedny z tých ikonických pretekov, ktoré sú rozhodne veľkolepé," odpovedal Alonso na otázku Motorsport.com. "Vo svete motoršportu sú veľmi dôležité. Všetky tieto podujatia ma istým spôsobom lákajú."

Po otázke týkajúcej sa toho, či bude ďalšou kapitolou Alonsovej kariéry NASCAR, prišla takáto odpoveď: "Ani nie. Je to len ďalšia séria, ktorá je atraktívna. Pri všetkých sériách motoršportu platí, že majú svoje dobré i zlé stránky. Niekedy vás oslovujú. Vieme, že NASCAR patrí medzi skvelé série motoršportu. Nikdy som však netestoval ich auto a o šampionáte i o pravidlách mám nulové množstvo informácií. Ťažko to posúdiť. Uvidíme, čo sa tu udeje."

Španielsky pretekár si v priebehu minulého týždňa vyskúšal monopost IndyCar, ale vraj to nebude mať vplyv na rozhodnutie týkajúce sa budúceho roku. "To, čo budem v budúcom roku robiť, je skôr o tom, čo ma robí šťastným. Chcem dokázať niečo výnimočné a ako som povedal už mnohokrát, chcem byť najlepším jazdcom na svete. A to v motoršporte ako celku, nie len v F1. Preverujem si viacero vecí a možno v októbri, resp. približne o mesiac, bude hotovo a budem vám to môcť povedať."

"Musím zvážiť, aké množstvo prípravy a odhodlanosti potrebujem jednotlivým veciam venovať na to, aby som bol pripravený a konkurencieschopný. Keď pocítim, že som pripravený a konkurencieschopný, tak na tú výzvu pristúpim. Ak uvidím, že je to veľmi náročné, tak to odložím na neskôr," priznal Alonso.

Pretekár z Ovieda sa niekoľkými slovami vrátil aj k havárii, ktorá sa zrodila po štarte VC Belgicka. Naďalej ho vraj bolí ruka. "Pri jazde je to v poriadku, vďaka adrenalínu človek nič necíti. Ale pri dennodenných činnostiach, ako napríklad čistenie zubov, cítim bolesti."

"Myslel som si, že to už bude v poriadku, no naďalej je to viac-menej rovnaké. Je to fakt zvláštne. Nevieme, o čo tu vlastne ide, takže na budúci týždeň ma čakajú ďalšie kontroly," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk