F1.sk F1.sk

Vettel a jeho najväčší súper? Ja sám...
zdroj: Ferrari

Vettel a jeho najväčší súper? Ja sám...

Sebastian Vettel v tomto roku niekoľkokrát chyboval a sám sa pripravil o množstvo bodov. Spomíname si hlavne na haváriu z Veľkej ceny Nemecka, v ktorej viedol, ale zbytočnú chybu spravil aj v Baku a možno sa mohol vyhnúť aj talianskej kolízii s Lewisom Hamiltonom. V majstrovskom poradí napokon stráca 30 bodov, ale mohlo to vyzerať celkom inak.

"Z môjho pohľadu je to celkom jednoznačné," reagoval Vettel v rámci štvrtkového stretnutia s novinármi. "Myslím si, že mojim najväčším súperom som ja sám. Máme však skvelé auto, mám s čím hrať a máme šance na to, aby sme to realizovali svojim vlastným spôsobom."

"Napriek všetkému máme dobrú šancu a ako som povedal, my sami si budeme svojim prvým súperom. Nie on (Lewis Hamilton) ako osoba, prípadne oni ako tím. Musíme sa pozerať na seba a ak to zvládneme, budeme mať dobré šance na vyhrávanie pretekov. Vyzerá to dobre."

Vettel priznal, že zo svojich chýb bol sklamaný, ale teraz už nemá význam sa k ním vracať. "V daný deň to bol iný príbeh... istým spôsobom cítite, že ste to mali zvládnuť lepšie. Ale boli tu aj iné preteky, v ktorých to nemalo dopadnúť až tak dobre, ale dopadlo to."

"Najhoršie to bolo určite v Nemecku. Najdôležitejšie je však to, že viem, čo sa stalo a viem to vysvetliť. Každý však na to môže mať vlastný názor. V Nemecku by som veľmi rád vyhral, to je jasné, ale už sa tým príliš nezaoberám. Pozerám sa dopredu a nechcem sa príliš koncentrovať na to, čo sme mohli spraviť inak, aby sme sa niektorým veciam vyhli," hovoril ďalej Sebastian Vettel.

Štvornásobný majster sveta priznal aj to, že odchod kolegu Kimiho Räikkönena ho rozosmutnil. "Rozhodne," odpovedal na otázku, či to bol jeho najlepší kolega v F1. "Niečo viete vyjadriť v číslach a výsledkoch, ale to podľa mňa nie je najdôležitejšie. Najdôležitejšie je to, aby ste k sebe navzájom mali rešpekt."

Dôležité je aj to, aby do hry nevstupoval žiadny "bullshit" a "s Kimim to v tomto smere bolo od začiatku úplne na nule. Nemyslím si, že by sa to do konca našej spolupráce malo zmeniť."

"Pochopiteľne, že Charlesa čaká veľká šanca, ale je smutné vedieť, že Kimi tu už nebude. Podľa mňa sme vychádzali veľmi dobre. Síce sme iní, ale aj tak k sebe prejavujeme množstvo vzájomného rešpektu," zdôraznil Sebastian Vettel.

Nemec sa však teší aj na nového kolegu. "Už dlhšie bol členom nášho juniorského programu a je fajn vidieť progres," povedal Vettel, ktorý s Leclercom zatiaľ nehovoril: "Nemám jeho číslo. A som si istý, že v týchto dňoch toho mal veľa. Keď ho stretnem, tak určite nájdem tie správne slová. Mám však pocit, že v budúcnosti budeme mať dosť času na to, aby sme si vymenili čísla."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk