F1.sk F1.sk

Leclerc vraj nebude Vettelovou dvojkou: Umožnia nám bojovať
zdroj: Sauber

Leclerc vraj nebude Vettelovou dvojkou: Umožnia nám bojovať

Ferrari v úvode týždňa potvrdilo, že Kimiho Räikkönena po sezóne nahradí Charles Leclerc. Hovorilo sa o tom, že bude len nosičom vody pre Sebastiana Vettela, ale on sám tieto slová jednoznačne odmietol. Do pozície dvojky sa síce môže dostať, ale...

"Podľa mňa je to viac-menej také, ako v každom tíme," povedal Leclerc vo štvrtok v Singapure. "Na začiatku sezóny máte dvoch jazdcov s rovnakým statusom. Potom v určitom okamihu ročníka však vidíte aj tímovú réžiu, pretože jeden jazdec bojuje o titul, druhý však nie. Podľa mňa je to normálne a deje sa to v každom tíme. Ja som však presvedčený o tom, že na začiatku sezóny nám umožnia bojovať."

Leclerc sa s Vettelom už pozná, no príliš dobre nie. Vraj len trochu. "Vždy bol ku mne veľmi milý. Vždy, keď som na simulátore odviedol dobrú robotu - ešte som bol vo Formule 2 - tak mi poslal správu. Bolo to super. Nuž a spolupráca s ním bude ešte lepšia. Viem, že sa od neho môžem veľmi veľa naučiť."

Dokáže mladý Monačan zabojovať o titul? "V tejto chvíli je ťažké niečo k tomu povedať, ale s autom, ktoré budem mať, budem chcieť odviesť maximum. V tomto roku majú dosť dobré auto na titul a keď to bude platiť aj v budúcom roku, tak budem chcieť ten titul aj získať. Určite však ako jazdec ešte potrebujem výrazne povyrásť," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk