F1.sk F1.sk

Hamilton posledné dva týždne lietal okolo sveta, vraj mu to neuškodí
zdroj: TASR/AP

Hamilton posledné dva týždne lietal okolo sveta, vraj mu to neuškodí

Na oficiálnej štvrtkovej tlačovke pred Veľkou cenou Singapuru sa riešilo všetko možné. Veľká časť otázok smerovala na Kimiho Räikkönena, ktorý po sezóne prestúpi z Ferrari do Sauberu, ale čo-to si "užil" aj Lewis Hamilton, ktorý je aktuálne v solídnom majstrovskom vedení.

Bude mať 30-bodový náskok v hlave a pristúpi k víkendom inak? "Úprimne, nie," odpovedal. "Teda možno nejako podvedome, ale v skutočnosti som o tom nepremýšľal. Nevidím dôvod niečo meniť. K dispozícii je ešte množstvo bodov, takže môj prístup je rovnaký, aký bol počas celého roka. Zdá sa, že to funguje a chceme v tom teda pokračovať tak dlho, ako sa len dá. Očakávame, že pred nami je niekoľko ťažkých pretekov. Ferrari bolo v poslednej dobe pred nami a bude ťažké držať sa ich."

Jedna z otázok sa týkala aj toho, že McLaren najal Landa Norrisa. Dá mu Lewis ako svojmu krajanovi nejaké rady? "Nebudem mu nič radiť, ale pochopiteľne, že ak by sa pýtal, tak ich môže dostať. No ak mám byť úprimný, nepozerám sa na to, kto je akej národnosti. Nevnímam to tak, že je to ďalší Brit, prípadne ďalší Nemec. Toto ma až tak nezaujíma. Anglicko vždy produkovalo skvelých jazdcov, je ich tam dosť. Nie je to o tom, že by Formula 1 nikdy nemala mať britského jazdca. Takže... želám mu len to najlepšie."

Hamilton žije svojským spôsobom života. Z Monzy zamieril do Šanghaja, kde predstavoval svoju novú značku oblečenia navrhnutú spolu s Tommym Hilfigerom, následne mal podobnú akciu aj v New Yorku a teraz je už na pretekoch v Singapure. Obletel doslova celý svet, no jeho súperi mohli zatiaľ trénovať.

"Keď opustím jednotlivé preteky, dokážem vypnúť. Mám aj iné veci, ktorým sa venujem a medzi ne sa pokúšam umiestniť aj tréning. Minulý týždeň to veru nebolo jednoduché, ale nie každý týždeň je takýto. Teraz mám jednoducho hektické obdobie a vo svete okolo mňa sa toho deje veľa. Ale uznávam, že v priebehu týchto dvoch týždňov som toho precestoval omnoho viac, ako počas zvyšnej časti roka."

"Zo skúseností však už viem, že dokážem precestovať aj viac, ako počas týchto dvoch týždňov, no prídem na preteky a viem sa prepnúť na pretekársky režim. Počas týchto dvoch týždňov sa síce diali iné veci, ale nebol ani jeden jediný okamih, v ktorom by som nemyslel na pretekársky šport a na šampionát," zdôraznil štvornásobný majster sveta a pretekár Mercedesu.

Celkovo by mu to vraj nemalo uškodiť, lebo: "Z rôznych vecí, ktoré robím, čerpám obrovské množstvo energie. Je to stimulujúce a moje výsledky z minulých rokov to podľa mňa potvrdzujú. Ako som už povedal, cestoval som omnoho viac, ako v doterajšej fáze sezóny. V tomto roku cestujem najmenej z posledných piatich rokov, takže..."

Zaujímavú otázku položil Ralf Bach zo Sport Bildu. Ten sa opýtal na to, čo si Hamilton myslí o filozofii Ferrari, že svojich jazdcov nechajú bojovať. "Ak mám byť úprimný, tak som si to ani príliš nevšímal," zareagoval Angličan, ktorý sa následne pozrel na Kimiho Räikkönena a prítomní v sále sa zasmiali. "Pretekajú sa a so mnou to nič nemá."

Hamilton následne naznačil, že všetko je to pravdepodobne aj zhoda okolností a toho, ako sa jednotlivé preteky vyvinuli. Valtteri Bottas sa jednoducho vždy "motal" na takom mieste, že konkurencii vedel sťažiť život. Kimi Räikkönen však nie a preto jeho pomoc v prospech Vettela zatiaľ nebola viditeľná.

"Nedostali sa do takých pozícií, do akých my. Valtteri bol viackrát v pozícii, že vedel pomôcť a nemyslím si, že bolo mnoho pretekov, v ktorých by to platilo aj o nich," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk