F1.sk F1.sk

Räikkönen o tom, prečo ide do Sauberu: A prečo nie?
zdroj: TASR/AP

Räikkönen o tom, prečo ide do Sauberu: A prečo nie?

Nie je to tak dávno, čo bol Kimi Räikkönen ohľadom svojej budúcnosti celkom dobre naladený. Avizoval, že v minulosti sa o všetkom zvykol dozvedieť v Monze a z jeho slov bolo cítiť vieru v pokračovanie vo Ferrari. Napokon sa tak však nestane, pretože tentoraz si v Monze vypočul iný ortieľ.

Dobre informované zdroje priniesli počas talianskeho víkendu informácie o tom, že Räikkönenovi mala byť definitíva prezentovaná v sobotu večer. V padoku bol aj John Elkann, ktorý mu mal túto správu oznámiť. So Sauberom začal komunikovať až potom.

"Poznám tam viacero ľudí z minulosti a po tom sa to všetko rozbehlo," skonštatoval Iceman narážajúc na okamih dozvedenia sa o svojom odchode z Ferrari. "Nemyslím si, že u mňa vždy existovala túžba vrátiť sa tam. Nemôžem povedať, že by som dlhodobo mal takéto plány."

Po ďalších otázkach týkajúcich sa toho, prečo sa Räikkönen vráti do Sauberu, prichádzali jeho typické odpovede ako "Neviem, čo ešte by ste chceli vedieť", prípadne "A prečo nie?".

"Pretože tam chcem ísť. Prečo sa všetko pokúšate komplikovať?" opýtal sa majster sveta z roku 2007 novinárov, ktorí ho naďalej trápili nepríjemnými otázkami. 

Ohľadom budúcej výkonnosti Sauberu si netrúfal nič predpovedať: "Neviem nič viac, ako vy. Viem len to, kde skončili doteraz. Neviem, čo sa stane. Nikto nevie, čo sa stane v budúcom roku."

"Mám svoje dôvody a to mi stačí. Je mi jedno, čo si myslia ostatní. Kým budem spokojný ja sám, tak mi to stačí," zdôraznil Kimi Räikkönen, ktorého nahnevala aj otázka týkajúca sa toho, či ešte má potrebnú pretekársku vášeň: "Nie, nemám. Len sa s vami takto bavím a dva roky tam budem nešťastný."

Hovorilo sa aj o tom, že Räikkönen by mohol vlastniť podiel v tíme, ale on to odmietol výrazom "zero discussions". O tomto sa teda nediskutovalo. 

"Zmluvu som podpísal ako jazdec a dúfam, že tam ostanem ako jazdec. Ale ktovie, čo sa stane v budúcnosti, resp. v priebehu najbližších dvoch rokov. Vždy sa o všetkom špekuluje, ale takúto zmluvu uzavretú nemám," poznamenal Kimi Räikkönen.

Fín nezabudol pridať aj konštatovanie, že na súťažných víkendoch ho bavia len samotné preteky. "Pochopiteľne, že práve toto si užívam najviac a práve preto sme tu. Veľkou súčasťou víkendov sú však aj iné veci a už ich považujem za normálne. Ale nie som tu kvôli nim. Som tu preto, aby som jazdil a pretekal sa."

"Všetko je však veľmi normálne a vždy to tu bolo. Vnímam to ako jeden balík... ako jeden celok. Len málokedy dostanete balík, v ktorom sú len a len dobré veci. Je to tak OK. Už sa navzájom poznáme (reagoval na novinárov, pozn. red.) a vždy sú to tie isté otázky a tie isté odpovede. Nie je to teda až také ťažké," dodal Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk