F1.sk F1.sk

Anderson o Räikkönenovi: Vieme, že nie je najrýchlejší
zdroj: TASR/AP

Anderson o Räikkönenovi: Vieme, že nie je najrýchlejší

Kimi Räikkönen po piatich rokoch ukončí svoje pôsobenie vo Ferrari a zamieri do Sauberu. Zotrvá tam dva roky, takže vo švajčiarskom zoskupení bude pôsobiť ako 39- až 41-ročný. V Hinwile sme pritom v akcii zväčša vídali mladé talenty.

"Räikkönenovo pôsobenie v Sauberi sa môže vyvinúť oboma smermi," zamyslel sa bývalý technický šéf Jordanu Gary Anderson vo svojom príspevku pre Autosport+. "Ja som bol ohľadom týchto skúsených jazdcov, ktorí len hľadali ďalší šek, vždy skeptický. Neboli natoľko motivovaní ako mladí jazdci."

Severný Ír však vzápätí pripomenul okamih, ako Jordan v roku 1991 získal Andreu de Cesarisa s podporou Marlboro. "V prvej chvíli som bol veľmi sklamaný. Mal takú reputáciu, že často havaruje, ale priniesol potrebné skúsenosti a v priebehu sezóny podával veľmi dobré výkony. Napokon som bol teda rád, že sme ho tam mali."

"V Sauberi, ktorý je tímom vo fáze prestavby, by Räikkönen azda mohol mať podobný vplyv," skonštatoval Anderson. "Hlavná otázka však stojí tak, či ešte má svoju starú rýchlosť. Vo Ferrari bol v priemere o niekoľko desatín za Vettelom. Vieme teda, že nie je najrýchlejší."

"Ale je možné, že keď príde do menšieho tímu, ktorý sa na neho môže viac koncentrovať, tak to z neho dostane maximum. Rozhodne je konzistentný a nerobí veľa chýb, takže ak bude auto dobré, mal by bodovať. Ak by som bol na mieste Sauberu, chcel by som k nemu nasadiť mladíka, ktorý sa chce osvedčiť. Takto by sme z Räikkönena a z jeho skúseností mohli dostať maximum," dodal Gary Anderson.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk