F1.sk F1.sk

Räikkönen prestupuje do Sauberu!
zdroj: Ferrari

Räikkönen prestupuje do Sauberu!

Krátko po tom, ako Ferrari oznámilo ukončenie spolupráce s Kimim Räikkönenom, prišla ďalšia rovnako zaujímavá správa.

Fínsky pretekár na svojom Instagrame oznámil: "Tipujte, kto je späť? Predo mnou sú ďalšie dva roky s tímom Sauber! Je mimoriadne dobré môcť sa vrátiť tam, kde sa to všetko začalo!"

Iceman začal svoju kariéru ešte v roku 2001 práve vo švajčiarskom zoskupení. S výnimkou rokov 2010 a 2011 bol v športe nepretržite a vybojoval dvadsať víťazstiev. Okrem toho pri jeho mene nájdeme aj osemnásť pole positions, 46 najrýchlejších kôl v pretekoch a celkovo sto pódií.

Okrem Sauberu sme ho registrovali aj v McLarene (2002 až 2006), Ferrari (2007 až 2009), Lotuse (2012 a 2013) a aktuálne opäť vo Ferrari (od 2014).

"Získanie Kimiho Räikkönena ako nášho jazdca reprezentuje dôležitý pilier nášho projektu a dostáva nás bližšie k nášmu cieľu, ktorým je to, aby sme ako tím dosiahli v blízkej budúcnosti značný progres," potvrdil novinky aj šéf Sauberu Frédéric Vasseur

"Kimiho nespochybniteľný talent a obrovské skúsenosti s Formulou 1 neprispejú len k vývoju nášho auta, ale pomôžu zrýchliť rast a vývoj tímu ako celku," pokračoval Francúz. "Spoločne takto začneme ročník 2019 so silnými základmi, ktoré budú poháňané odhodlanosťou bojovať o dobré výsledky."

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk